Beentjes va Jeugdoverzicht Terwijl het vlaggeschip van de vereniging de meeste aandacht opslokt, is men binnen Ajax meer dan ooit overtuigd van het belang van de jeugd. De toekomst van de club loopt op Voorland, een terrein waar Ajax Magazine- medewerker Raymond Bouwman zich ook graag beweegt. Hij houdt de vinger aan de Voorland pols en meldt, geholpen door de trainers en leiders, over moeilijke fases van de A-junioren en van rubberen beentjes die kunnen toveren bij de E-junioren. door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst De A-junioren De Al kende niet zo'n geweldige voorbereiding. Zowel het spel als het resultaat viel tegen. Op de toernooien werd wel steeds een plek bij de laatste vier behaald, maar veel verder reikten de prestaties niet. En van Ajax worden minstens finaleplaatsen verwacht. Op het PSV-toernooi was een derde plaats teleurstellend. PSV werd winnaar, waarbij wel moet worden aangetekend dat er bij de Eindhovenaren vijf spelers meededen die feitelijk al naar de A-selectie van Aad de Mos zijn overgeheveld, en slechts op dit toernooi aan de Al waren toegevoegd. Ajax deed het zonder bijvoorbeeld Wooter, Witsenhausen en Seedorf. Maar van excuses houdt men niet op Voorland. Van slechte resultaten evenmin. De kritiek op het functioneren van de Al is dat er met te weinig bezieling wordt gespeeld. Diezelfde klacht viel vorig jaar reeds te horen als het over de A2 ging. Dat klopt ook, want dat team schoof dit jaar door naar de Al. Kennelijk is het elftal niet rijk bedeeld met persoonlijkheden. En ook die kwaliteit maakt een topvoetballer. Zeker in een categorie als de A-junioren, waar de toekomstige vedetten zich met nadruk moeten aandienen. En liefst zonder overdreven bescheidenheid. Overigens gaat het in de competitie wel crescendo. Uit de eerste zes duels werd de maximale score gehaald: 12 punten. Alle wedstrijden werden daarbij met ruime cijfers gewonnen. Uit tegen AZ: 3-1, uit tegen Fortuna: 4-0, thuis tegen Twente 7-2, PSV thuis (waarbij PSV zonder de vijf A- selectie spelers aantrad): 3-1, Vitesse uit: 3- 1, Sportclub Feyenoord thuis: 3-0. Beentjes van rubber, te bewonderen op zaterdagmorgen op het Voorland-terrein. Ogenschijnlijk is er dus geen vuiltje aan de lucht. Maar een deel van het succes moet worden toegeschreven aan het falen van de concurrentie. Er valt namelijk een vreemde tendens waar te nemen in de competitie, die overigens nog altijd op een nieuw voorvoegsel zit te wachten nadat Coca Cola zich als sponsor terugtrok. Clubs als PSV en Sportclub Feyenoord zijn van het ene op het andere seizoen weggezakt in de onderste regionen. De lichtingen laten blijkbaar veel te wensen over. In het begin leek het vacuüm te worden opgevuld door Sparta en FC Groningen, maar na enkele wedstrijden lieten ook die clubs het enigszins afweten. Het heeft er dan ook alle schijn van dat Ajax dit jaar vrij moeiteloos kampioen gaat worden. Ondanks de niet zo juichende kritieken AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 96