en bleken TYBB (7-1) en Argon (6-4) een maat te groot. De competitie begon voor ons elftal vanwege een jubileum van de tegenstander een week eerder met de wedstrijd tegen Aalsmeer. Met oogstrelend voetbal van Ajax in de eerste twintig minuten, werden de bloemenmensen op een 4-0 achterstand gezet. Daarna werd het echter steeds rommeliger en het enig vermeldenswaardige bleef de einduitslag: 7- 1. In Den Helder, tegen HCSC, startte Ajax erg matig. Toch kwamen er diverse kansen, maar daar wist men aanvankelijk slechts één van te benutten. In de tweede helft wisten we beter met de omstandigheden om te gaan, maar het scoren bleef een probleem. Na het tweede doelpunt van Ajax vochten de Heldenaren terug tot 2-1 en pas in de slotminuut werd via een fraai afstandschot de zege veiliggesteld (3 -1 In de eerste thuiswedstrijd tegen ZOB voetbalde onze ploeg aanvankelijk weer uitstekend, maar het krachtsverschil bleef bij rust slechts uitgedrukt in één doelpunt. Daarna werd het minder, maar uit twee goede aanvallen scoorde Ajax evenzoveel goals. Dat ZOB in de slotfase, door een grove verdedigingsfout, nog terug kon krabbelen tot 3 -1was slechts belangrijk voor de statistiek. Dolf van Zoest. Ajax 3 Omdat diverse spelers naar andere clubs waren vertrokken, begon ons derde elftal met nogal wat nieuwe krachten aan het nieuwe seizoen. In verband met de vakanties was men in de voorbereiding nog niet op oorlogssterkte. Toch werden alle oefenwedstrijden gewonnen en viel soms zeer goed voetbal te aanschouwen met prima uitslagen: Alkmaarse Boys (6-1 Hilversum 3 (8-1), IJsselmeervogels 3 (5-0) en De Vecht 2(5-1) moesten het hoofd diep buigen. De competitie begon met de wedstrijd tegen Loosdrecht 2. Er werd in het veld te veel gepraat en hoewel daar in de rust, die met een 1-0 voorsprong inging, duidelijk op was gewezen, veranderde er in het begin van de tweede helft nog niet veel. Pas toen Loosdrecht op een 2-1 voorsprong was gekomen, werd Ajax wakker. De tegenstander werd op eigen helft vastgezet en alle duels werden nu gewonnen, hetgeen leidde tot vier Ajax treffers op naam van Cees Vos en een prachtig eigen doelpunt van Loosdrecht. Door het slechte weer moesten we drie weken wachten, voordat in Utrecht kon worden aangetreden tegen Posta 2. Deze tegenstander kon het ons ook niet lastig maken en het was aan Ajax zelf te wijten, dat het bij rust nog slechts 0-1 was. Wel dient te worden opgemerkt dat een aantal spelers noodgedwongen op voor hen vreemde plaatsen moesten spelen. Na de hervatting ging het allemaal wat beter en werd de einduitslag tenslotte 0-5 door goals van Marcel Grootenboer (2x), Ringo Spaargaren, Marco Bragonje en Johan de Vos. Toch zal het spelpeil van ons elftal nog wat omhoog moeten omdat ons nog sterke tegenstanders staan te wachten. Frans Grootenboer Zaterdag 4 De ploeg die zich vorig seizoen als enige kampioen van de Ajax zaterdagafdeling manifesteerde, Ajax 4, is het nieuwe voetbaljaar weer voortvarend van start gegaan. Werd er vooraf nog gefluisterd dat de huidige afdeling "op maat gesneden" was en dat er derhalve niet meteen zou worden gedongen naar een nieuw kampioenschap, na de eerste schermutselingen bleek dat de ware aard van het beestje sterker is dan de rede. Ajax 4 bestaat uit "winners". Verlies komt niet in hun vocabulaire voor. Eigenlijk komt het er op neer dat wij niet per sé kampioen hoeven te worden, maar dat wij ook geen punt weg willen geven. Hoe vanuit die optiek een nieuw kampioenschap vermeden kan worden is onbekend. Voorlopig staan de bloemen nog ver weg, en dus maakt het door JoopLeeuwendaal geleide elftal zich nog geen zorgen. Elke zaterdag worden messen geslepen en strijdbijlen opgegraven om -op sportieve wijze- volop voor de winst te gaan. Een makkelijke afdeling is het niet. Dat was bij voorbeeld te merken in Amsterdam Noord, waar Rood Wit A ons stond op te wachten. Op het dauwrijke gras moest Ajax 4 tot op de bodem van haar kunnen gaan om met een overwinning de duik onder het IJ te kunnen maken. Dick Schoenaker toonde zich wederom van grote waarde maar speciale aandacht ging uit naar de verloren zoon, Tinus van Teunenbroek. Regelrecht uit Amerika meldde hij zich in de kleedkamer, waar na het afpellen van de dagelijkse kleding bleek, dat hij op het nieuwe continent geen weerstand had weten te bieden aan de verleidingen van hamburgers en hot-dogs. Hadden wij thuisgespeeld, dat hadden wij kunnen spreken van de Voorland-gigant. Het overgewicht trok echter geen onoverkomelijke wissel op het keeperstalent. Slechts twee keer moest Tinus een doelpunt incasseren. Daar tegenover stond dat hij vier keer de armen juichend ten hemel kon heffen na een treffer van zijn maats. De uiterst felle tegenstand van de noorderlingen dwong Ajax 4 er toe, er een echte wedstrijd van te maken waarin over en weer wel eens een onvertogen woord en soms een beuk werd uitgedeeld. De arbiter, broer van Jerommeke uit de Suske en Wiske-strip, wist de verhitte gemoederen echter uitstekend te beteugelen en na afloop werd er aan de bar nog lang en geanimeerd nagebabbeld over deze fijne winstpartij. David Endt 88 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 92