Onderd van de opleidi Ajax zaterdag 1 maakt in dit seizoen voor het eerst deel uit van de opleiding. Spelers vanuit de jeugd komen in principe eerst een jaar in dit zaterdagteam uit, alvorens in aanmerking te kunnen komen voor een plaats bij Ajax 2 betaald voetbal. De benadering is anders dan vorig seizoen toen het resultaat voorop stond. Dat is nu ondergeschikt aan de doelstelling spelers naar het betaalde voetbal te laten doorstromen. Maar dat ons eerste team niet zal nalaten te proberen na een jaar een hernieuwde stap naar de hoogste afdeling te maken is duidelijk. Als de voortekenen ons niet bedriegen, maakt ons eerste zaterdagteam een redelijke kans het verloren gegane terrein spoedig te heroveren. Ajax 1 In de voorbereiding werd het toernooi van PSV gewonnen door zeges op Vitesse (2-0) en een gelijkspel tegen het Belgische Overpelt 1 -1Op het toernooi van WOG eindigde Ajax als derde, omdat de openingswedstrijd tegen Spakenburg erg ongelukkig met 2-1 werd verloren. Zwolsche Boys werd daarna simpel met 4-0 aan de kant gezet. Het toernooi van Zaandijk tenslotte werd vervolgens weer gewonnen, via twee overwinningen op RCH (3-2) en Zaandijk (5-1). In het districtsbekertoernooi werd afgerekend met NEC '75 (3-1en Schellingwoude (2-1), maar vond de ploeg z'n Waterloo in Mijdrecht tegen Argon. Aanvankelijk was het daar een gelijkopgaande ontmoeting, met een gevaarlijk counterend Argon, dat kort voor de rust succes had met zo'n uitval. Nadat Richard Louwers kort na de hervatting de gelijkmaker had ingekopt, werd Ajax oppermachtig en was er sprake van eenrichtingverkeer op het doel van Argon. De kansen werden echter niet benut en toen Argon zich in blessuretijd zeer verrassend naar 2-1 counterde, ging zelfs de strafschoppenserie aan onze neus voorbij. Nadat de eerste competitiewedstrijd verregende, startte Ajax in Den Helder tegen het lastige HCSC. In stormachtig weer benutte ons elftal het windvoordeel in de eerste helft niet, hoewel er minstens twee in het "mandje" hadden moeten liggen. Na de rust hadden we met wind tegen echter meer AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994 succes en was het Richard Louwers, die de score opende. Vanaf dat moment dicteerde Ajax de wedstrijd en toen korte tijd later een der Helderse verdedigers na tweemaal geel de douche mocht opzoeken, kreeg Ajax nog meer ruimte. In het verleden hadden onze spelers in dat soort gevallen nogal eens moeite met het benutten daarvan, maar dit keer werd de man-meer situatie goed uitgebuit. Rosco Viereck (2x), nogmaals Richard Louwers en Ron de Vries brachten zo een onverwacht ruime 0-5 einduitslag op het scorebord. Wim Heisterkamp Ajax 2 Het tweede elftal speelde in de aanloop naar de competitie wisselvallig. Zo werd gewonnen van Lelystad 2 (6-2) en De Vecht (3-1), speelde het gelijk tegen WOG 2 (3-3) 87

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 91