Inspirerend bekervoetbd Ajax 2 door Herman Bosschieter Terwijl het competitievoetbal van Ajax 2 langzaam op gang kwam, ging de meeste aandacht uit naar het bekervoetbal in het "Amstel Cup-toernooi". Het recht daar aan mee te doen verwierf het elftal van trainer Van der Lem en leider Bosschieter door vorig seizoen landskampioen te worden. De groepswedstrijden bleken het startpunt van iets moois. Ter voorbereiding van het nieuwe seizoen werd, in tegenstelling tot vorige jaren, minder vriendschappelijk gespeeld. Dat kwam ook omdat in de voorronde van de bekercompetitie een drietal ontmoetingen werden afgewerkt. Toernooien van De Treffers en Hilversum werden gewonnen met daarbij klinkende overwinningen op Manchester United (3-1) en Feyenoord (5- 0). Amstel Cup De meeste aandacht ging uit naar de bekerwedstrijden waarbij in de nieuwe opzet het regionale karakter in de voorrondes voorop stond. Met als tegenstanders Zwolle, DOVO en Go Ahead Eagles was dat voor Ajax ver te zoeken. Omdat zowel Ajax als Go Ahead Eagles de eerste twee wedstrijden wonnen, was de laatste wedstrijd onderlinge slechts een formaliteit. Enige vorm van strijd, vaak zo typerend voor dit soort wedstrijden, ontbrak. Desondanks wisten beide partijen met aardige acties het publiek toch te vermaken en was de thuisclub met de 3-2 overwinning zeer content. Voor Ajax was belangrijk hoe Frank Rijkaard het zou doen tegen Eagles' spits Jack de Gier nadat blessures hem een paar wedstrijden langs de kant hadden gehouden. Met Frank ging het prima en dat kon ook gezegd worden van invaller Laurens van Heuvel die de twee doelpunten voor zijn rekening nam. Om tot de laatste zestien clubs door te dringen moest van Excelsior worden gewonnen. Het duel in Rotterdam verliep zeer voorspoedig, want op Woudestein won Ajax 2 met 3-0 door goals van John van den Brom (penalty), Nwankwo Kanu en Martijn Reuser. Samen met Ajax 1 speelt Nwankwo Kanu, hier tijdens een wedstrijd tegen Noordwijk in de voorbereidingsperiode, maakte in het Bekerduel tegen Excelsior een van de drie Ajax-treffers. Foto: Louis van de Vuurst Ajax 2 op 30 november de achtste finale. In Amsterdam is Dordrecht '90 de tegenstander. Competitie De eerste competitiewedstrijd op 6 september bleef voorlopig de enige ontmoeting. De overige duels werden afgelast of uitgesteld vanwege Europa Cup wedstrijden van diverse tegenstanders. Tegen FC Utrecht werd het een wedstrijd van de gemiste kansen. Kort na het begin wist Kanu met een afstandschot de doelman van FC Utrecht,(ons voormalig jeugdlid) René Ponk te passeren. Snel daarna dacht Nordin van Schuppen AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 87