Het eerste duel in de Champions League werd door Ajax in stijl gewonnen. Bekerhouder Milan dolf met 2-0 het onderspit. hadden geplaatst voor de volgende ronde. Verrassend en spijtig was de bekendmaking van het vertrek van commercieel directeur Arie van Eijden bij Ajax. Toe aan een nieuwe uitdaging, kreeg hij een in zijn ogen unieke kans, een nieuwe marketingfunctie bij de KNVB. Hij zal evenwel voorlopig zijn werkzaamheden blijven verrichten; in afwachting van zijn opvolger en ook daarna zal hij zich in de Ajax-familie blijven bewegen, "omdat Ajax altijd mijn club blijft". Supportersaanwas Zo denken trouwens veel aanhangers van de club. De Ajax supportersvereniging mag zich al geruime tijd verheugen in een enorme ledenaanwas. Inmiddels is het aantal de 35.000 reeds gepasseerd. Uit alle windstreken melden de leden zich aan. In 27 regio's wordt alles ondergebracht. "En", meldt verenigingsbestuurslid Buskermolen, "het enthousiasme is geweldig. Voorzitter Van Praag gaat in het komende seizoen alle regio's af om ook op lokatie belangstelling te tonen voor de Ajax-supporters. Dat wordt enorm gewaardeerd en het is erg leuk en dankbaar om te doen". Wie denkt dat de meeste supporters uit Amsterdam komen, heeft het mis. Wel is Noord Holland (exclusief Amsterdam) de provincie met de meeste supporters (20.32 In Amsterdam zelf is dat maar 8.48%. Provincies als Gelderland (14.41 Noord Brabant (13.32 en Zuid Holland (16.49%) springen er ook uit. Kortom, de uitspraak van onze voorzitter Ajax is van ons, Ajax is van iedereen" doet opgeld. Het aantal verkochte seizoenkaarten bereikte het maximale aantal van ruim 16.000, zodat er slechts op zeer beperkte schaal nog aan een kaartje te komen is. Dat betekent, dat de wedstrijden ieder duel weer zo goed als uitverkocht zijn. Dat was het geval tijdens de tweede ontmoeting in deze competitie op 11 september, tegen Vitesse. Het was een wat beladen ontmoeting, in ieder geval voor Vitesse, dat liever niet had gespeeld vanwege de UEFA Cupwedstrijd, twee dagen later tegen Parma. De Arnhemmers kregen echter geen uitstel, dreigden met een juniorenteam te zullen opdraven, maar maakten dat dreigement uiteindelijk niet waar. Ajax, dat de confrontatie met Milan zag naderen, was wel op volle oorlogssterkte. Dit tot groot genoegen van Velibor "Bora" Milutinovic, de bondscoach van het voetbalelftal van de Verenigde Staten, die gewapend met videorecorder het spel van Ajax vanaf de tribune vastlegde. Gaat u ook nog naar PSV of Feyenoord? "Nee, alleen naar Ajax, dat speelt voetbal zoals ik dat graag zie. De andere clubs ken ik wel. En ik wil de entourage van een wedstrijd hier eens meemaken. Hoe het publiek reageert en zich gedraagt". Wordt het nog wat met het voetbal in Amerika? "Ach, moeilijk, moeilijk...misschien hier en daar wat lokaal in het land maar nooit zo als in Europa. Amerika kent weer andere AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994 7

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 7