Of blijft 't rijbewijs. Als we op zaterdagavond na een uitwedstrijd laat in Den Haag terugkwamen, bracht ome Cor me persoonlijk naar Leiden". "Bij FC Den Haag heb ik op jonge leeftijd ervaringen opgedaan, waarvan ik weet dat ik die mij altijd zal blijven herinneren. De liefde van Cor van der Hart, de collegialiteit van Heini Otto, het ongeslagen kampioenschap van de eerste divisie met Rob Baan, de KNVB- bekerfinale tegen Ajax, Europa Cup voetbal. Prachtige successen voor een promovendus. Niet veel later was het voorbij. Toni Morley werd verkocht, Karei Bouwens, ik. Binnen de kortste keren was het halve elftal vertrokken en degradeerde de ploeg weer naar de eerste divisie. Het is triest zoals het de club op het ogenblik vergaat. Dat het financieel zo moet schrapen en al blij is dat het kan melden dat het zeshonderd seizoenkaarthouders heeft. Ik wou dat ik er iets aan kon doen. Er is er eigenlijk maar één die deze club nog kan redden: Dick Advocaat. De bondscoach is boven alle partijen verheven. Hij geniet respect bij de spelers, bestuursleden, supporters en sponsors". "De voetballerij heeft me, achteraf bezien, toch een hoop opgeleverd. Ik heb er veel aan te danken. Ik heb heel mooie dingen meegemaakt en veel van de wereld gezien. Ik ben in Maleisië geweest en in Rusland. Met Ajax heb ik tegen clubs gespeeld als Real Madrid en Inter Milaan. Met Roda heb ik Europees voetbal gespeeld tegen het CSKA Sofia nog van Stoitsjkov, Penev en Kostadinov en ik was er ook bij toen Ajax in 1992 de UEFA Cup won. In de finale tegen Torino mocht ik even invallen. Ik zat er dichtbij. Die medaille heb ik thuis toch een apart plekje gegeven".

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 79