Wordt 't Aviko? had ik het privé moeilijk. Een knieoperatie, sportief zat het tegen en dan zit je daar dus in Engeland samen met je vrouw en de hond. Het raakt je. Je krijgt er toch een tikkie van". "Nee, mijn terugkeer heeft niets met heimwee te maken. Ik heb nooit heimwee. Je kunt mij overal in de wereld neerzetten. Overal heb ik het wel naar mijn zin. Ik ben iemand met ruggegraat. Voor problemen ga ik niet op de vlucht. Wat dat betreft heb ik vroeger thuis het nodige meegemaakt. Mijn ouders waren gescheiden. Zoiets komt emotioneel aan". "Niets weerhoudt mij ervan om vrolijk te zijn. Al die jaren ben ik mezelf gebleven. Veranderen doe ik nooit, of ik nu succes heb of niet. Ik leef vanuit een bepaald optimisme. Een hoop voetballers in het betaalde voetbal denken dat ze iets bijzonders zijn. Ze leven ernaar, ze gedragen zich ernaar. Ik verbeeld me niets, ik ga gewoon mijn eigen weg. In Manchester was ik in het begin de lieveling van het publiek. De ene helft van de stad is rood (voor United), de andere helft blauw (voor City). De rivaliteit is enorm. Ze hadden mij gezegd dat ik bepaalde United- kroegen maar beter kon mijden. Ik stapte daar dan juist naar binnen. Ik zie dat gevaar niet. Ik voel me niet iemand, tegen wie fans moeten opkijken. Dat had ik ook bij Ajax niet. Hoewel ik wel ambities heb. Ik was 27 en werd door Ajax gekocht; dat betekende toch wel iets. Een droom die in vervulling ging? Nee, zo keek ik er niet tegenaan. Ik vond het eerder een beloning voor al die jaren harde training". "Ik heb bij UVS gespeeld, bij FC Den Haag, Roda JC, Ajax, Manchester City en nu bij Sparta. Ik realiseer me dat het een aardig rijtje is dat niet voor iedereen is weggelegd. Maar weet je wat me nou nog heel mooi zou lijken? Om ooit nog eens terug te keren bij FC Den Haag. Voor mij is het daar begonnen. Met Cor van der Hart nog. Ome Cor vond ik een wereldvent. Ik was net zeventien, in feite flikkerde hij me toen zo in het diepe. Aan de andere kant was hij heel zuinig op me. Ik had nog geen Meer dan 20 lekkere variaties op de aardappel.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 78