Champions League op streek Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst De Super Cup bleef in Amsterdam, voor de Amstel Cup kwam Ajax met twee elftallen in het strijdperk en over een landstitel valt nog niets te zeggen. Over de Champions League des te meer. Een nieuw fenomeen in de Ajax-historie. Na veel regel- en organisatiewerk viel de eerste confrontatie tegen Milan geweldig mee. Alle aandacht richtte zich op Amsterdam en na de winst op de Milanezen keek men vol verwachting uit naar het vervolg tegen AEK Athene en Salzburg. Voordat de Champions League-spanning zich in volle hevigheid ontlaadde, stond de start van de PTT Telecompetitie op het programma. RKC was in De Meer de eerste tegenstander in de nieuwe voetbaljaargang. Patrick Kluivert zette ook zijn competitiedebuut luister bij door te scoren terwijl Frank Rijkaard zijn driehonderdste wedstrijd in het Ajax-shirt speelde. Ook vorig jaar begon Ajax tegen de Waalwijkers. Toen werd er een 3-0 zege behaald, deze keer wisten de gasten één keer tegen te scoren. Na de treffer van Kluivert scoorde Danny Blind, waarna het publiek een nieuw produkt uit de Ajax school te zien kreeg. Nordin Wooter, net 18 jaar, debuteerde op de rechtsbuitenplaats en scoorde Ajax' derde treffer. Prachtig en verbazingwekkend is het, hoe deze traditie van "scoren bij je debuut" in ere wordt gehouden. Een trotse moeder Wooter op de tribune, toch al nerveus omdat haar zoon op de reservebank zat, kon haar geluk niet op toen Nordin zich in de rust mocht gaan warmlopen. Bij zijn doelpunt kende dat geluk helemaal geen grenzen. Wachtkamer Het was minder prettig dat Ajax voorlopig weer in de wachtkamer kon. Normaal gesproken was PSV-Ajax de volgende wedstrijd, op woensdagavond 31 augustus. Helaas, een dergelijke wedstrijd op een midweekse avond, dat vond de burgervader van Eindhoven niet goed. Het duel werd verplaatst naar 23 oktober, juist in een toch al drukke periode. Louis van Gaal had graag direct tegen PSV gespeeld. Ajax mocht dus niet, maar Go Ahead Eagles was in Eindhoven wél welkom, om daar alvast een wedstrijd te spelen van het weekeinde 24-25 september. Dat kwam de Eindhovenaren goed uit. Zo paste alles in elkaar. Toch was er wel degelijk werk aan de winkel. Het Nederlands Elftal moest het (met zes Ajacieden in selectie) opnemen tegen Luxemburg, en ook Jong Oranje (met drie spelers van Ajax) trad in het Groot Hertogdom aan. Wat er aan spelers overbleef werd benut voor de bekerontmoeting van Ajax 2 tegen Go Ahead Eagles in Deventer. Het duel, dat met 3-2 werd verloren, had in feite weinig belang, aangezien beide ploegen zich al 6 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 6