2 2. Scheidsrechter: AEK Athene: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 28 september 1994 AEK Athene - Ajax 1-2 (1-1) Nea Philadelfia-stadion, Athene 32.000 Markus Merk (Duitsland) Atmatsidis; Agorogiannis, Vlachos, Manolas, Karagiannis (74. Mirtsekis); Kopitsis, Tsartas (63. Dimitriadis), Savevski, Kassapis; Saravakos, Kostis. Dusan Bajevic Van der Sar; Reiziger, Blind, Seedorf, Frank de Boer; Ronald de Boer (76. Kreek), Litmanen, Davids; Finidi, Kluivert, Overmars (64. Van Vossen). Louis van Gaal 29. 1 - 0 Savevski; 33. 1 - 1 Litmanen; 63. 1 - 2 Kluivert Ajax' tweede doelpunt tegen AEK Athene kwam van de voet van Patrick Kluivert. Zijn goal was de slagroom op de taart van een zeer goed gespeelde wedstrijd. Ik ben natuurlijk hartstikke tevreden over deze wedstrijd. De kans die Litmanen mij bood, mocht ik niet missen." "Ik ben slechts gedeeltelijk tevreden. Wij hadden het krachtsverschil met meer doelpunten tot uitdrukking moeten brengen. In de Champions League moet koel met kansen worden omgesprongen. Wij verzuimden dat. Daardoor bleef de wedstrijd onnodig spannend. In de eerste helft combineerden wij in een te laag tempo. Na rust ging dat beter, maar deden wij te weinig met de kansen." "We hoeven ons voor dit verlies niet te schamen." "Ik hoorde een paar uur voor de wedstrijd dat ik Rijkaard moest vervangen. Gezien de kansen hadden we misschien met een hogere score moeten winnen. Maar vier punten uit twee duels in de Champions League is fantastisch." Bijzonderheden Tweede wedstrijd in de Champions League. Het andere duel in Groep D, Milan - Casino Salzburg, eindigt in een 3-0 overwinning voor de Italianen. Gele kaarten voor Danny Blind en Finidi George, beiden na het ten val brengen van een tegenstander. Aan AEK-zijde zien Manolas, Karagiannis en Dimitriadis geel. Bij de opgang (de enige) naar de Eretribune ontstaat een chaos door de mensenmenigte die naar binnen wil. Pers en genodigden hebben de grootste moeite om door het ge woel naar binnen te komen. Voor het eerst wint Ajax in Griekenland van een Griekse tegenstander in de Europa Cup. Bij Ajax ontbreekt Frank Rijkaard vanwege een tegen Dordrecht '90 opgelopen tussen- ribspier-blessure. Hij is wel meegereisd met het elftal maar neemt op de tribune plaats. Door zijn uitvallen is er plaats op de bank voor Tarik Oulida. A In Athene speelde Jari Litmanen een meesterlijke wedstrijd. Van zijn voet kwam de belangrijke gelijkmaker. Vervolgens stoomde Ajax door naar een kostbare 2-1 overwinning. MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 63