1. 1 Woensdag 14 september 1994 Ajax - Milan 2-0 (0-0) Olympisch Stadion, Amsterdam 40.000 Scheidsrechter: Antonio Lopez Nieto (Spanje) Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Davids (89. Seedorf); Finidi, Kluivert (76. Van Vossen), Overmars. Trainer: Louis van Gaal Milan: Rossi; Nava, Baresi, Galli, Maldini; Sordo (72. Lentini), Donadoni, Boban, Orlando (66. Stroppa); Gullit, Savicevic. Trainer: Fabio Capello Scoreverloop: 51. 1 - 0 Ronald de Boer; 65. 2 - 0 Litmanen Commentaar "In de eerste helft konden wij de schade nog beperkt houden maar na het eerste Ajax- doelpunt misten wij de macht om te reageren. Ik ken mijn ploeg goed genoeg om te weten dat deze nederlaag voor ons een nieuw startpunt is." "Ajax wordt nu de ploeg waarop de andere teams zich zullen richten. De druk op ons zal toenemen. De wedstrijden tegen AEK en Salzburg zouden wel eens moeilijker kunnen worden dan de wedstrijd tegen Milan, want het stimuleert natuurlijk enorm om tegen Ruud Gullit en de winnaar van de Europa Cup uit te komen." "Ik ben blij dat het erop zit." en AA A r A 7 I KI C Kin\/CAADCD 1QQ/1 Twee oude kameraden in de slag op het veld van het Olympisch Stadion: Frank Rijkaard en Paolo Maldini. Bijzonderheden: Eerste wedstrijd in Groep D van de Champions League waarin Ajax naast Milan ook Casino Salzburg en AEK Athene treft. Flet andere duel, Casino Salzburg - AEK Athene, eindigt gelijk, 0-0. Ajax' tegenstander wordt geteisterd door schorsingen en blessures. Aan Milanese zijde ontbreken onder meer Marcel Desailly, Demetrio Albertini, Stefano Eranio, Claudio Panucci, Mauro Tassotti, Alessandro Costacurta, Daniele Massaro en Marco van Basten. Tijdens het trainingskamp in Egmond aan zee openbaart zich bij Danny Blind en vooral bij Frank de Boer een vorm van allergie. Na onderzoek in het ziekenhuis kan Ajax opgelucht ademhalen: beiden kunnen meedoen tegen Milan. Door de hevige regenval is het veld van het Olympisch Stadion doorweekt maar vrij goed bespeelbaar. Scheidsrechter Lopez Nieto peinst er niet over om de wedstrijd af te gelasten. De wedstrijd wordt bijgewoond door enkele kopstukken van de UEFA, te weten voorzitter Lennart Johansson en secretaris generaal Gerhard Aigner en de vice- presidenten Egidius Braun en Bert Millichip. Ajax - Milan wordt in 85 landen via de televisie uitgezonden. Voor het eerst sinds 1987 verliest Milan een wedstrijd met twee doelpunten verschil. Een illustratief beeld uit de eerste Champions League-wedstrijd van Ajax: Frank de Boer troeft Ruud Gullit af. T

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 62