5. Een van de vele Ajax-aanvallen op het doel van FC Den Bosch in de vijfde ronde van het Amstel Cup toernooi. Bijzonderheden Vijfde ronde van het nationale Bekertoernooi dat sinds dit seizoen door het leven gaat als de "Amstel Cup". Omdat Ajax het afgelopen seizoen bij de eerste vier in de PTT Telecompetitie eindigde, is het de eerste wedstrijd in het bekertoernooi. Sonny Silooy doet voor het eerst na zijn knieoperatie weer mee en maakt de volledige negentig minuten vol. In Rotterdam speelt Ajax 2, dat zich via groepswedstrijden plaatste voor de vijfde ronde, tegen Excelsior. Het elftal van trainer Gerard van der Lem wint zonder veel moeite met 3-0. De doelpunten van Ajax 2 worden gemaakt door John van den Brom, Nwankwo Kanu en Martijn Reuser. Op zondag 9 oktober vindt de loting voor de achtste finales plaats. Ajax 1 wordt daarin gekoppeld aan NEC (in een uitwedstrijd) en Ajax 2 komt in Amsterdam tegen Dordrecht '90 in het veld. Beide wedstrijden worden op 30 november gespeeld. Bij Ajax ontbreken Danny Blind, Patrick Kluivert, Winston Bogarde en Frank Rijkaard wegens blessures. Op de Ajax-bank nemen slechts drie spelers plaats, te weten keeper Edmond Claus, verdediger Danny Landzaat (beide vaste krachten van Ajax 2) en aanvaller Kiki Musampa (Al junioren). Daags na de wedstrijd hoort Michael Reiziger dat hij door de bondscoach is geselecteerd voor de EK-kwalificatie-interland Noorwegen - Nederland. De andere geselecteerde Ajacieden zijn: Danny Blind, Frank en Ronald de Boer, Edwin van der Sar, Mare Overinars en Peter van Vossen. FC Groningen - Feyenoord 1 - 2 Ajax - FC Den Bosch 3 - 1 PSV - Roda JC 3-2 (na verlenging) Excelsior - Ajax 2 0-3 Dordrecht '90 - MVV 1 - 0 (na verlenging) AZ - VW 2-0 Telstar - NAC 1-1 (na verl. NAC wint na strafschoppen) NEC - Go Ahead Eagles 4-2 Willem II - Eindhoven 5 - 1 Heerenveen - Cambuur 3 - 2 (na verlenging) Heracles - Veendam 2 - 1 De Graafschap - FC Utrecht 1 - 2 Helmond Sport - Sparta 1 - 4 FC Twente - RKC 2-0 Volendam - Vitesse 3-2 FC Den Haag - RBC 3 - 2 Bijzonderheden Ajax treedt aan zonder de geblesseerde Frank Rijkaard, Patrick Kluivert, Sonny Silooy en Winston Bogarde. Na tien minuten verlaat Danny Blind het veld. Bij een kopduel met Ron van den Berg is hij verkeerd geland en heeft zijn enkel verzwikt. Voor het eerst dit seizoen staat John van den Brom in de basiself. Hij start als rechtermiddenvelder. Voor de vijfde achtereenvolgende competitiewedstrijd blijft Ajax verschoond van gele kaarten. Bij Sparta zien John Veldman en Jos van Eek geel, terwijl Gilbert Taument na een tweede gele kaart in de laatste minuut van de wedstrijd uit het veld wordt gestuurd. Het duel begint ruim een kwartier te laat omdat er om half drie nog een menigte bezoekers voor de ingang staat. Bovendien wordt voor de wedstrijd de afgekeurde Sparta-speler Mike Snoei gehuldigd. Wanneer de scheidsrechter de wedstrijd wil laten beginnen, blijkt dat Snoei ook de aftrap van het duel zou verzorgen, zodat de verwarring compleet is. Commentaar Louis van Gaal "Ajax streeft uiteraard steeds naar mooi voetbal. Daar zullen wij ook ons best voor blijven doen. Maar voor het duel tegen Sparta lag het anders. De vraag was vooraf of we risico's moesten nemen. De klasse van dit Ajax is, dat het dat niet hoeft te doen. We kunnen ook zonder mooi spel van elke tegenstander winnen. Als we af en toe resultaatvoetbal willen laten zien, kunnen we dat ook." Har, Berger. "De fighting spirit van Sparta viel mij wat tegen. Ik rekende op 110 procent inzet van mijn spelers. Dat kwam er tegen Ajax niet uit." MAT.A7INF NOVFMRFR 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 61