4 5 4. Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Dordrecht l90: Trainer: Scoreverloop: Zaterdag 24 september 1994 Ajax - Dordrecht '90 3 - 0 (1-0) Ajax-stadion, Amsterdam 19.200 Hugo Luyten Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard (46. Seedorf), Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen (82. Van den Brom), Davids; Finidi, Kluivert, Overmars. Louis van Gaal Gall; Liefden, Van Tiggelen, Atmodikoro, Wilsterman; Van de Merwe, Robbemond, Langerak; Van Wattum, Breetveld, Wouden. Nico van Zoghei 4. I - 0 Kluivert; 82. 2 - 0 Kluivert; 90. 3 - 0 Overmars Scheidsrechter: Sparta: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Zondag 2 oktober 1994 Sparta - Ajax 0-2 (0-1) Het Kasteel, Rotterdam 12.500 Jef van Vliet Kooiman; Taument, Veldman, De Bruin (46. van Eek), Gerard de Nooijer; Jalink, Groenendijk, Pieren; Van der Laan, Van den Berg 10. Sandel), Dennis de Nooijer. Han Berger Van der Sar; Reiziger, Blind 10. Kreek), Seedorf, Frank de Boer; Van den Brom, Litmanen (67. Van Vossen), Davids; Finidi, Ronald de Boer, Overmars. Louis van Gaal 36. 0 - l Ronald de Boer; 57. 0 - 2 Finidi (penalty) Woensdag 5 oktober 1994 Ajax - FC Den Bosch 3 - 1 (0-0) Ajax-stadion, Amsterdam 6.780 Scheidsrechter: Roelof Luinge Ajax Van der Sar; Reiziger, Silooy, Seedorf, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Davids; Finidi, Van Vossen, Overmars. Trainer: Louis van Gaal FC Den Bosch: Nijkamp; Laponder, Koningstem, Meulendijk, Kalezic; Gösgens, Van der Velden, Van Helmond, De Haan; Jansen, Burg. Trainer: Hans van der Pluym Scoreverloop: 52. I - 0 Litmanen; 84. 2 - 0 Ronald de Boer; 87. 2 - 1 Van Helmond; 89. 3 - 1 Davids Juichende Ajacieden na het doelpunt van Jari Litmanen tegen FC Den Bosch. Bijzonderheden De wedstrijd wordt op de zaterdagavond gespeeld omdat op zondag de Amsterdamse politie paraat moet zijn voor het begeleiden van de marathon van Amsterdam. Halverwege de eerste helft raakt Frank Rijkaard geblesseerd. Hij verdraait bij een duel een tussenribspier, speelt tot aan de rust door, maar moet zich dan laten vervangen door Clarence Seedorf. Jari Litmanen speelt wel, maar ondervindt nog steeds hinder van een wreefblessure, opgelopen in de wedstrijd tegen Vitesse. Op de maandag na Ajax - Dordrecht '90 reist Ajax naar Athene waar op woensdag 28 september de Champions League wedstrijd tegen AEK Athene wordt gespeeld. Finidi George wordt na afloop van het duel gehuldigd als Man of the Match. Commentaar Nico van Zoghei: "Langerak had bij die kans diep in de tweede helft de zaak op zijn kop kunnen zetten. Meer dan een goede redding van de keeper, vond ik het een gemiste mogelijkheid van de aanvaller." Jari Litmanen: Sinds de wedstrijd tegen Vitesse heb ik last van mijn rechterenkel. Het schieten met mijn wreef gaat moeilijk. Het samenspel met Patrick Kluivert is nog niet optimaal. Ronald de Boer, die vorig jaar in de spits stond, is een ander type speler, dat is ook van invloed op mijn spel. Maar Patrick is de spits van Ajax en hij scoort veel en daar gaat het om. Vorig seizoen was vorig seizoen. Het komt als het komt. Ik sta echt niet onder druk. Het belangrijkste is dat het elftal wint."

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 60