De wind in de zeilen Van de redactie De voetbaljaargang 1994-1995 is alweer aardig op streek. Hetzelfde kan gezegd worden van het Ajax Magazine, de stem en barometer van de club. De stormachtige start in de Champions League, het uitstekende begin van de PTT Telecompetitie en het dubbele succes in het toernooi om de Amstel Cup geven aanleiding tot opgewektheid. Veel van die opgewektheid is terug te vinden in dit Ajax Magazine nummer 3, dat op bezoek ging bij een tweetal ex-Ajacieden en een teruggekeerde telg uit het Ajax-geslacht voor het voetlicht brengt. Winston Bogarde is een nieuwkomer die, geplaagd door blessureleed, nog maar weinig aandacht kreeg. In dit nummer komt de van Sparta overgekomen linkspoot uitvoerig en openhartig aan het woord. Voor de tweede keer is de hartpagina van het Ajax Magazine voorbehouden aan een kunstzinnig item. Fotografe Wanda Tuurlinckx bekijkt en fotografeert de Ajacieden op geheel eigen wijze. Na de verrassende foto van Frank Rijkaard in Ajax Magazine 2 levert haar samenspel met de gebroeders Ronald en Frank de Boer wederom een unieke plaat op. Dat voetbal niet alleen binnen de lijnen een sport is van combineren en samenspel blijkt uit het interview met Mr H.J. Rutgers directeur generaal van ABN/AMRO Bank, de sponsorpartner waarmee Ajax alweer vele jaren een perfect een tweetje uitvoert. Dat Ajax de wind in de zeilen heeft, blijkt ook uit de mededelingen vanuit de jeugdopleiding. Veel jonge Ajacieden wennen alvast aan het Oranje-shirt in de nationale selecties van hun leeftijdsgroep. Omdat euforie een slechte leidraad is, laat de jeugdafdeling ook een waarschuwend geluid horen. Stuurman houd je roer recht, want een ongeluk zit in een klein hoekje. Aan misfortuin refereert de reportage over Ajax - Austria Wien van vijf jaar geleden, de wedstrijd van "de staaf'. Naar aanleiding van de Champions League-wedstrijd tegen het Oostenrijkse Casino Salzburg wordt teruggeblikt op een zwarte bladzijde in de Ajax-geschiedenis die schril afsteekt tegen al het fraais dat er in De Meer te zien én te lezen valt. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 5