Ajax valt in de prijzen WAM rÖKSB reportage Foto's Louis van de Vuurst Op zaterdagvond 8 oktober vond in hotel Huis ter Duin te Noordwijk de jaarlijkse gala-avond van Telesport plaats. De sportredactie van het dagblad De Telegraaf organiseert in samenwerking met Sportlife sinds jaar en dag de verkiezing van de Voetballer van het Jaar. Vele voetbalprominenten waren op het feest aanwezig. b SUOMniHCMWIhtO Onder de vlag van de verkiezing van de Voetballer van het Jaar van De Telegraaf va\t tevens de bekendmaking van de winnaar van het Gouden Kaart Klassement, een initiatief van Eurocard/Mastercard, waarbij elke club via een, aan het aantal gemaakte doelpunten met aftrek van het aantal gele en rode kaarten, gerelateerde puntentelling in aanmerking komt voor een geldbedrag. Dat bedrag komt ten goede aan de jeugdopleiding van de club. Ook werd de topscorer van het afgelopen seizoen gehuldigd. Een echte primeur was de bekendmaking van de Sportiefste Voetballer van het Seizoen. In de diverse categorieën deed Ajax het uitstekend. In de verkiezing van Voetballer van het Jaar eindigde Mare Overmars (vorig seizoen winnaar) op een tweede plaats, achter Feyenoord-doelman Ed de Goeij en vóór de linksbuiten van Vitesse, Glenn Helder. Jari Litmanen werd gehuldigd als de topscorer van het seizoen 1993-1994. Op zijn verzoek werd de volledige Ajax-selectie bij de prijsuitreiking betrokken omdat, zoals hij het uitlegde, zijn prestatie er één van de gehele spelersgroep was geweest. Ajax werd winnaar van het Gouden Kaart Klassement. Voorzitter Michael van Praag en Directeur Opleiding Co Adriaanse ontvingen van Eurocard/Mastercard een cheque ter waarde van tweeënvijftigduizend gulden voor de jeugdopleiding. Een schitterende verrassing was de verkiezing van Stefan Pettersson tot Sportiefste Voetballer van het Seizoen 1993- 1994. Hij ontving zijn prijs uit handen van Rinus Michels. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 51