Oogsttijd voor Aron Wn door Simon Zwartkruis foto's Louis van de Vuurst Op de kronkelige weg van zijn riante appartement naar het trainingscomplex van Lazio, dwars door het Romeinse heuvellandschap, kijkt Aron Winter door het raam van de auto en zegt: "Kennen jullie dat typische vakantiegevoel? Dat heb ik hier nog steeds, iedere dag. Ondanks alle druk ben ik in Italië compleet ontspannen." Hij voelt zich een bevoorrecht mens, Aron Mohammed Winter. Zijn sleutelrol in één van de sterkste teams van de Serie A, de definitieve doorbraak bij Oranje, de geboorte van zijn dochtertje en het in alle opzichten rijke bestaan in Italië laten hem weinig te wensen over. Het Ajax Magazine tekende in Rome het levensgeluk van Aron Winter op. De training heeft die landerige nazomermiddag, bij hoge uitzondering, weinig om het lijf. De bij het toegangshek smachtende fans worden door drie bezonnebrilde agenten op afstand gehouden, maar missen niet veel. Of het moet de entree van Paul Gascoigne zijn. De veelbesproken en immer geblesseerde Engelsman verbreekt de serene rust op het idyllische trainingscomplex op de hem welbekende wijze. Waterflessen vliegen door de lucht, stoelen kletteren om en oerkreten stijgen op. Gascoigne rukt een telefonerende hoge pief de hoorn uit de handen en scheldt de argeloze beller aan de andere kant van de lijn in zijn moerstaal de huid vol. Gazza is binnen. Na dit staaltje totaaltheater meldt de selectie van Lazio Roma zich bij trainer Zdenek Zeman voor een uurtje lopen, rekken en strekken. Lijf en leden worden, met het oog op het overbeladen programma, een keer gespaard. Nee, dan was de voorbereiding andere koek geweest. Zeman, de voorgaande twee seizoenen bij Foggia trainer van Bryan Roy, houdt niet van halve maatregelen en joeg zijn complete spelersgroep een maand de Zwitserse bergen in. Aan de eerste week, waarin de selectie op streng dieet werd gezet, kon Winter zich vanwege zijn inspanningen op het WK nog onttrekken. Maar de drie daaropvolgende weken, volgestouwd met duur- en tempolopen, moest ook Winter eraan geloven. Hij: "Om te huilen, die voorbereiding. Weinig eten en alleen maar lopen. Iedereen ziet nu al tegen de voorbereiding van volgend jaar op." Een completer mens Verder overigens niets dan goeds over Zeman. Het door de Tsjech gepredikte snelle combinatievoetbal vraagt een

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 28