computersysteem daar geen andere oplossing voor heeft (straks bij Cotass overigens wel). Wij hebben de verkoop van Champions League plaatsbewijzen toegewezen aan de hand van de binnenkomende betalingen. Ten gevolge daarvan zaten veel familieleden niet naast elkaar. Ook dat betreuren wij en deze inschattingsfout zullen wij bij verdere wedstrijden in de Champions League natuurlijk herstellen. Wij bieden de betrokkenen onze oprechte verontschuldigingen aan voor deze ongemakken. Ten slotte wil ik u er hier ook nog eens op wijzen, dat de datum van afschrijving van een bedrag van uw bank- of girorekening niet gelijk is aan de datum van bijschrijving bij ons. Daar zitten nu eenmaal een paar dagen tussen. Vandaar dat enkelen uiteindelijk geen kaartje hebben gekregen. Dat betreuren wij natuurlijk ook. Ik raad u aan in het vervolg met dit fenomeen rekening te houden, zodat u niet weer teleurgesteld zult worden. Champions League-organisatie Er zijn veel mensen die bedenkingen hebben over de wijze waarop de UEFA de Champions League organiseert. Het toernooi zou teveel door de commercie worden gecontroleerd, waardoor (technische en commerciële) vrijheden van clubs, alsmede die van hun sponsors, aan banden worden gelegd. Natuurlijk zijn er op dit gebied grote beperkingen, maar gelukkig tonen onze sponsors begrip en denken zij met ons mee. Ik dank ze daar heel hartelijk voor. Toch is mijn persoonlijke mening, dat de organisatie klinkt als een klok en dat men door het stringent doorvoeren van eenheid in organisatie, logo's, programmaboekjes, ontvangstruimtes, reclame-uitingen etcetera, een beter product neerzet, hetgeen vooral in de procedures tot uiting komt. Thuisspelende clubs weten immers dat de UEFA zeer nauwlettend toekijkt hoe men de organisatie ter hand neemt, zodat bezoekende clubs niet geconfronteerd worden met allerlei wantoestanden als slechte trainingsvelden, accommodaties, veiligheidsvoorzieningen, koude-oorlog- trucjes en dergelijke. Dat stemt tot tevredenheid en de UEFA verdient daarvoor een groot compliment. Schrijven over Ajax "De Ajacied", onze vorige supportersvereniging, laat intussen ook weer van zich horen. Men noemt zich nu een supportersclub van Ajax. Ik vind dat misleidend en dus niet in het belang van Ajax en haar supporters. Immers, van een supportersclub mag je activiteiten en voordelen verwachten. De Ajacied geeft echter uitsluitend een blad uit In de rij voor Ajax. Met de in gebruikneming van het Cotass-systeem zal het Ajax-publiek op een vlottere manier aan de toegangsbewijzen geholpen kunnen worden. Foto: Louis van de Vuurst en abonnees krijgen verder geen enkele faciliteit. Het staat ieder natuurlijk vrij om over onze club te schrijven, dus tegen het uitgeven van dat blad op zich heeft Ajax geen enkel bezwaar, mits men het Ajax-logo maar niet gebruikt en mits men zich niet als supportersclub- of supportersvereniging etcetera uitgeeft. Doet men dat toch, dan geven Ajax en de direct betrokkenen geen medewerking. Dat lijkt mij een voor de hand liggende en dus begrijpelijke zaak. Ik heb dit de redactie van De Ajacied onlangs nog eens laten weten Michael van Praag Voorzitter AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994 23

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 25