Invloeden van Van de voorzitter Er bereiken mij nog wel eens klachten over de telefonische bereikbaarheid van Ajax. Veel mensen hebben zich met name in de weken voorafgaande aan de wedstrijd tegen Milan, daaraan geërgerd. Ajax heeft sinds kort een nieuwe telefooncentrale, die uitstekend werkt. Het aantal lijnen is daarbij gebaseerd op het aantal kantoormedewerkers. "Waarom zijn er niet meer lijnen", werpt men mij voor de voeten, "dan wachten." Welnu, het antwoord is vrij simpel. Iedereen op kantoor kan maar één gesprek tegelijkertijd behandelen, dus extra lijnen lossen het probleem van lange wachttijden niet op. En voor meer medewerkers is momenteel helaas geen plaats. Toch gloort er licht aan de horizon, want de wachttijden ontstonden voornamelijk door mensen die navraag wilden doen over betalingen en toezending van kaarten. Welnu, het Cotass-systeem maakt dit soort telefoontjes met ingang van het volgende seizoen gelukkig overbodig. Dan kunt u uw kaartje namelijk gewoon bij een verkooppunt van de staatsloterij in uw woonplaats of omgeving kopen. Dit zal een enorme ontlasting van onze telefooncentrale met zich meebrengen, waardoor Ajax voor andere vragen gemakkelijker bereikbaar zal worden. In het vorige Ajax Magazine meldde ik u reeds, dat toegangskaarten voor de wedstrijden met Feyenoord en PSV uitsluitend kunnen worden gekocht wanneer u in het bezit bent van een seizoenkaart of een clubkaart. Weliswaar nog niet bij de staatsloterij, maar in ons stadion. Dit alles dient als voorlopige test op het Cotass-systeem. Verontschuldigingen Over kaartverkoop gesproken. Onze seizoenkaarthouders die in het Olympisch Stadion op de Marathontribune plaatsnemen, zijn bij de Champions League-wedstrijden geconfronteerd met het feit, dat zij niet op hun "eigen" plaats zitten. Dat is een vervelende situatie, maar het komt, doordat wij ten behoeve van de pers gedwongen waren om zeshonderd Marathonplaatsen op te offeren. Daardoor werd het onmogelijk om iedereen zijn vaste plaats te geven, ook al omdat ons huidige AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 24