met geen mogelijkheid vanaf was te brengen. Het is allemaal wel wat minder geworden,, maar ik denk dat ik altijd een eigenwijze gozer zal blijven." Kop in de wind Het waren de jaren van het betere straatvoetbal. Bogarde, geboren en getogen in Rotterdam-West, toog dagelijks met zijn vriendjes naar pleintjes door de hele stad, om andere buurten uit te dagen voor een partijtje. Via het speeltuinelftal van de wijk Spangen meldde hij zich op 8-jarige leeftijd aan bij Sparta. Tot aan de B-junioren kende het linksbenige talentje geen centje pijn. "Maar in de B 1 viel ik buiten de boot", vertelt Bogarde. "De concurrentie was zwaar, er liepen in mijn lichting veel jeugdinternationals rond. Ik merkte dat er geen vertrouwen meer in me was, ik liep alleen nog maar te vlaggen. Daar komt die afkeer ook vandaan, denk ik. Na een tijdje heb ik bedankt en ben vertrokken." Boos en teleurgesteld zwaaide Bogarde de poort van het Kasteel achter zich dicht en vroeg overschrijving aan naar de amateurs van Alexandria, om tot zichzelf te komen. Een jaar later, weer enigszins bij zinnen gekomen, volgde de overstap naar SW. "Daar ben ik voor het eerst in de problemen gekomen door mijn praatjes. Elke training werd ik finaal in elkaar geschopt, vooral door de oudere jongens zonder basisplaats. Op zeker moment dreigde dat uit de hand te lopen en greep Jan van der Velde, de trainer, in. Spelers die me zo hard aanpakten stuurde hij van de training of kregen zelfs boetes. Want ik begon steeds beter te draaien, de trainer zag in dat hij zuinig op me moest zijn. En ondertussen bleef ik keihard doortrainen, om mijn goede wil te tonen." Op 2 oktober 1988 vierde Bogarde uiteindelijk zijn debuut, in de bekerwedstrijd tegen... Ajax. Op de bank en AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 15