deze eerste wedstrijd na Milan kwam de ploeg maar langzaam op gang, misschien ook door het verstoorde ritme. Van Roda JC is bekend dat het thuis goed kan spelen, zeker wanneer Ajax op bezoek komt. Slecht wegwerken in de Ajax-defensie resulteerde in een 1-0 achterstand bij rust. Kort daarna schoot Patrick Kluivert zijn ploeg weer op gelijke hoogte. De genadeslag bleef echter uit. Aan het eerste verliespunt hield Louis van Gaal toch "een naar gevoel" over omdat er in de tweede helft winstkansen De wedstrijden stapelen zich op. Competitie, beker, Champions League, Nederlands Elftal een aantal vriendschappelijke wedstrijden; als het meezit, speelt een groot aantal Ajacieden dit seizoen ruim vijftig ontmoetingen. Twee wedstrijden per week is al lang geen uitzondering meer. Na het bezoek aan Kerkrade volgde de thuisbeurt tegen Dordrecht '90. Een snelle openingstreffer van de, tot dan toe één op één scorende, Patrick Kluivert deed de wedstrijd kennelijk geen goed. Het werd een spel van kat en muis, met Dordrecht '90 in de rol van de muis, loerend op dat ene kansje. Dat kwam ook, Voor een mooi laatste bericht zorgde Dick Advocaat. De bondscoach selecteerde Michael Reiziger voor de kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen op 12 oktober. Reizigers debuut betekende dat er nu 89 Ajacieden in Oranje hebben gespeeld. in de tweede helft. Voortreffelijk keeperswerk van Edwin van de Sar deed de plotselinge mogelijkheid teniet. Kort daarna besliste Kluivert de wedstrijd met zijn tweede goal en op slag van tijd mikte Mare Overmars de bal voor de derde keer in het Dordtse doel. De 3-0 winst werd enigszins overschaduwd door een spierribblessure van Frank Rijkaard, waardoor zijn meedoen tegen AEK Athene onzeker werd. Kansrijk De tweede wedstrijd in de Champions League voltrok zich in Athene tegen AEK, de kampioen van Griekenland. AEK had zich vrij verrassend geplaatst door Glasgow Rangers in de voorronde uit te schakelen. Een prima elftal, gesteund door een uitzinnig publiek. Nu is Ajax wel wat gewend en de externe factoren hadden weinig invloed op het spel van onze ploeg, die met veel zelfvertrouwen in het stadion Nea Philadelfia aantrad. "Een gelijkspel zou al mooi zijn, al gaan we natuurlijk altijd voor de winst", sprak Van Gaal voor de wedstrijd. En dat laatste bleek ook het geval. Zonder Rijkaard, uitstekend vervangen door Clarence Seedorf, schiep Ajax zich meerdere kansen waarvan er slechts twee werden benut. Kort nadat AEK op voorsprong was gekomen rondde Jari Litmanen een fraaie dieptepass van Frank de Boer op dito wijze af. Ajax bleef de wedstrijd beheersen en kwam in de tweede helft op 2-1 door Patrick Kluivert die eerder een aantal kansen onbenut had gelaten. AEK Athene zette daarna wel wat aan voor een tegenoffensief, doch de grote kansen bleven uit en Ajax kon zich na twee Champions League-wedstrijden en met vier kostbare punten in de knip, de trotse leider noemen in poule D. Zondag wachtte Sparta op Het Kasteel in Rotterdam. De topprestatie van vier dagen daarvoor werd niet herhaald, maar Ajax boekte wel een uiterst nuttige 2-0 zege over een tegenstander, waarop veel andere clubs hun tanden nog zullen stukbijten. Ronald de Boer in de eerste helft (na een vloeiende combinatie waarin Michael Reiziger en Jari Litmanen de tussenschakels waren) en Finidi George, die na rust een strafschop benutte, waren de doelpuntenmakers. De In de competitie toonde Patrick Kluivert zijn "scorend vermogen". Na vijf duels had de 18- jarige aanvaller even zoveel doelpunten achter zijn naam staan. positieve uitslag kreeg nog meer waarde door het puntverlies van beide traditionele concurrenten, PSV en Feyenoord. Negatief was de enkelblessure die aanvoerder Danny Blind reeds na tien minuten tot opgave dwong. Oranje-debuut Reiziger In meerdere opzichten was de dubbelslag die Ajax op woensdagavond 5 oktober leverde interessant. Ajax 1 trad in De Meer aan tegen FC Den Bosch, terwijl een half uur eerder Ajax 2 in Rotterdam het veld betrad om in dezelfde bekerronde Excelsior te bestrijden. Beide Ajax-elftallen plaatsten zich voor de zesde ronde van het Amstel Cup-toernooi. In Amsterdam behaalde het eerste elftal een regelmatige 3- 1 overwinning en in Rotterdam maakte Ajax 2 korte metten met Excelsior. Door treffers van John van den Brom, Kanu en Martijn Reuser werden de Rotterdammers met 3-0 verslagen. Twee Ajax-elftallen in de achtste finale. Ajax 1 uit tegen het gevaarlijke NEC en Ajax 2 in eigen huis tegen Dordrecht '90. Daags na de bekerstrijd werd Ajax verblijd met de mededeling dat bondscoach Dick Advocaat een nieuwe Ajacied in zijn Oranje-selectie had gekozen. Michael Reiziger debuteerde op woensdag 12 oktober in het Nederlands Elftal. Daarmee is Michael de 89e Ajacied die voor de nationale elf uitkomt! Een mooier moment om de kroniek af te sluiten dan deze heuglijke mededeling is er niet. 10 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 10