werd pas in de finale van Borussia Dortmund verloren. Oorzaak was het fenomenale keepen van de Duitse doelman en het goede spel van een Borus met een zeer goede traptechniek. Speltechnisch had Ajax de overwinning verdiend, maar tegen de gewoonte in kon men vrede hebben met deze uitkomst. Het spel van de ploeg van trainer Hennie de Regt was zo sprankelend, dat het publiek op de banken stond. Ook in andere oefenwedstrijden, zoals tegen Anderlecht, zag het spel er zeer aangenaam uit. In de competitie speelt de Dl in dezelfde afdeling als de C2. Het zijn beide promotieklassen, respectievelijk 702 en 701. Uit tegen SV Almere werd het 3-1 voor Ajax, thuis tegen Amstelland 5-2 en tegen SV Bijlmer won Ajax met 3-0. Als het zo verder gaat als in het begin van de competitie zou het er bij de herindeling na ongeveer zes wedstrijden in theorie op kunnen uitdraaien dat Ajax C2 en Ajax Dl bij elkaar in de competitie komen. In de praktijk zal het echter niet voorkomen en is de enige mogelijkheid dat de teams elkaar treffen in een kruisfinale na afloop van de gehele competitie. Ajax pleegt ook nog wel eens onderling te oefenen. De krachtsverhouding tussen de C2 en de Dl is op die manier al eens duidelijk geworden. De elftallen bleken redelijk aan elkaar gewaagd. Tot de rust ging het gelijk op, waarbij de Dl zelfs nog op een 1-0 voorsprong kwam. Later zou het, de logica volgend, toch nog 4-1 worden voor de C2, de ploeg van leider Wim Stuut, die na afloop samen met zijn jongens opgelucht ademhaalde. Over de D2 is het enthousiasme ook al niet gering. In de voorbereiding werden geen toernooien gespeeld. Het is voor de tweede teams uit een leeftijdscategorie altijd moeilijk doordat er spelers moeten worden afgestaan aan het hogere team als dat een toernooi moet afwerken. Het enige geplande toernooi, bij DCG, ging vanwege het slechte weer niet door. Het bleef in de voorbereiding derhalve bij oefenwedstrijden, waarbij ook veel onderling werd gespeeld. In de competitie gaat het eigenlijk te goed. De wedstrijden worden zonder ook maar de minste moeite gewonnen, waardoor het educatieve aspect in de wedstrijden te weinig aan bod komt. Met twee vingers in de neus gaan de doelpunten er nog steeds in als witjes. De ontwikkeling moet dus voornamelijk komen van vriendschappelijke wedstrijden, die niet meer dan één keer in de drie weken worden gespeeld en waarvoor sterke tegenstanders worden gekozen. Voor de beker werd met 0-11 van Overamstel Dl gewonnen. In de competitie vielen de volgende uitslagen te noteren: Ajax-AFC: 4-0, Rapiditas-Ajax: 0-10 en Ajax-Oriënt: 6-0. D-junioren-trainer Jan Olde Riekerink bevalt zeer goed. Tot groot verdriet overigens van AFC-trainer Pim van der Meent, die niet meer iedere competitie wedstrijd over een van zijn belangrijkste spelers kan beschikken, doordat deze des zondags met zijn Dl op pad moet. De 4-0 overwinning van de D2 van Ajax op AFC schijnt de nieuwe D-trainer bijzonder veel deugd te hebben gedaan. De E-junioren Voetballers van deze leeftijd zijn in ieder tenue een lust voor het oog. Maar die van Ajax zijn helemaal om te smullen, omdat ze ook nog eens zeer bedreven zijn in het spel. De bal komt bijna tot boven de knie, maar de controle is er reeds op Ajax- niveau. In de voorbereiding werd het Frans Smit-toernooi bij Zeeburgia gewonnen. Alleen Sparta bood tegenstand van enige betekenis. De El steelt in de competitie wekelijks de show. In de rust van de bekerwedstrijd tegen TOB bedroeg de schade voor de tegenpartij 8-0. Het spel van Ajax liep nog wat stroefjes. In de tweede helft ging het gelukkig beter. Eindstand: 20-0. Keurig. Gemeten naar de kwaliteiten van de El is het niet eens werkelijk blamerend voor TOB. Er lopen enkele voetballertjes bij Ajax die nu reeds het aura van de vedette om hun hoofd hebben cirkelen. De technische hoogstandjes zijn niet van de lucht. Het is niet eens meer een serieuze vraag of het elftal kampioen gaat worden, ook al speelt het elftal van leider Henk van Teunenbroek en trainer Patrick Ladru tegen louter Dl's. Zonder enige gêne of mededogen gaat het elftal zich keer op keer te buiten aan exorbitante inmaakpartijen. Jong junioren vergeten nooit te juichen. Tot verdriet van de tegenpartij. Ajax - Roda '23: 5-0, Sloterdijk - Ajax: 1-8, FNC-Ajax 1-5. De E2 heeft ook veel te bieden voor de liefhebbers. Zoals ieder jaar is dit nu ook weer een nieuw elftal. Het wordt bevolkt door de oogst van de talentendagen en de instuiven op locatie. De zeer degelijke aanpak van de scouting heeft een aansprekend stel voetballertjes bij elkaar gebracht. Ook de E2 speelt in een D- competitie. Dat kan niet anders, want in de E-competities speelt men 7 tegen 7. In deze competitie zullen de E2-spelers nog niet leren verliezen. De overmacht die zich ook op die leeftijd in wit-rood over de velden beweegt belooft veel voor de toekomst, maar iedereen die zich aan de zijlijn bevindt neemt al genoegen met een over twee helften verdeeld kortstondig genot. En daarbij plooit zelfs de analytische blik van de technische keuzeheren tot een brede glimlach. De passeerbewegingen op beentjes van rubber zijn immers behalve doeltreffend vooral vertederend. Voor de beker won de El met 0-4 van de D6 van Fortius. Tegen dezelfde tegenstander werd het in de competitie 2-0 voor Ajax. Thuis tegen Buitenveldert D3 werd het 5-1 en uit tegen Argon D8: 3-0. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 102