.sLLiJSAUdw. .-aca&aa kS.UiüJiJLW De A1 junioren in de rust van de wedstrijd tegen hun leeftijdsgenoten van Anderlecht, op de Open Dag van Ajax. Werder Bremen en Anderlecht toonde Ajax zich echter opnieuw de sterkste. In de competitie is de Cl feitelijk de B3 geworden. Door het kampioenschap in het vorige seizoen is het elftal gepromoveerd naar de derde divisie van de landelijke B- competitie. Zodoende zijn de tegenstanders twee jaar ouder. Dat levert soms wonderlijke taferelen op voor de mensen langs de lijn. Het fysieke verschil tussen Ajax en de tegenstanders doet soms wat treurig aan. Maar zodra de scheidsrechter gefloten heeft, wordt duidelijk dat medelijden niet gerechtvaardigd is. Voetballend zijn de kleine Ajacieden hun tegenstanders over het algemeen de baas, al is het surplus aan technisch vermogen niet altijd voldoende. De eerste drie competitiewedstrijden waren de resultaten nog redelijk. DEM- Ajax: 2-4, Ajax-Volewijckers: 2-2 en EDO- Ajax: 2-2. Maar in de thuiswedstrijd tegen AFC, die de historische cijfers 1-7 meekreeg, bleek dat het krachtsverschil ook te groot kan zijn. AFC won met ongekende cijfers. Binnen één minuut lag er al eentje in. Het publiek riep: tien, tien! Het was een beladen duel, aangezien er vier ex-Ajacieden bij AFC meespeelden. Het leidde tot opmerkingen van die jongens richting de huidige Ajax-spelers als: ben jij nou zo'n talent? En ook de verzamelde vaders waren kennelijk nog niet helemaal over de teleurstelling heen dat hun zoon bij Ajax was afgetest. De opmerkingen waren niet van de lucht. Bij Ajax vond men de triomfantelijke toon ietwat misplaatst, aangezien het hier een wedstrijd betrof tussen de Cl van Ajax en de BI van AFC, maar pijnlijk getroffen was men wel. Trainer Hennie de Regt moest alle zeilen bijzetten om de koppies weer omhoog te krijgen. Dat de week na AFC met 2-6 van WGW werd verloren, deed geen goed aan het zelfvertrouwen van de spelers. De Regt probeert positief te blijven en prijst zich gelukkig met de voor Ajax ongekende nadruk die de eigen verdediging krijgt. Handhaving is het doel. En daarbij moet er worden gepresteerd in het Top 6-toernooi, een competitie die wedstrijdenreeks genoemd wordt om niet met Zeist in conflict te komen, maar waarvan men hoopt dat het te zijner tijd tot een volwaardige landelijke competitie zal uitgroeien. Van de tien te spelen wedstrijden heeft Ajax er inmiddels drie gespeeld. Tegen PSV werd verloren - hier dus wel een goede Eindhovense lichting - en tegen zowel Sparta als Willem II werd gewonnen. De C2 speelt in de hoogste afdeling van de C-junioren: de interregionale klasse 701. De tegenstanders zijn hier één jaar ouder. Maar desondanks kampt ook de C2 met een gebrek aan tegenstand. Als het kampioenschap wordt behaald zal er dan ook geen fanfare door de Watergraafsmeer trekken. Kampioen worden is normaal. Maar zo gemakkelijk als men het succes aanvaardt, zo bijzonder is het anderzijds. Want in dit team is tussen de seizoenen in behoorlijk chirurgisch ingegrepen. Van de zestien selectiespelers zijn er niet minder dan zeven nieuw. De nieuwelingen spelen echter alsof ze nooit anders hebben gedaan en de patronen worden nog altijd vloeiender. Het gat tussen de Cl en C2 is wel aanzienlijk. Ergens moet de overstap gemaakt worden van een regionale naar een landelijke competitie. Die overstap zit dus tussen de Cl en 2. Op de omstandigheden die de spelers van de C2 te wachten staan zijn ze nauwelijks voor te bereiden. Ajax-Zeeburgia Cl: 3-0, NFC Cl-Ajax: 1- 10, Ajax-AS'80Cl:2-0. In de wedstrijd tegen Zeeburgia ontmoetten de Ajacieden veel ex- teamgenoten. Zeeburgia is traditiegetrouw de uiterwaarde van de Ajax-kweekvijver. Het was een beladen duel, met een Zeeburgia-grensrechter die bij een Ajax- doelpunt hands constateerde dat er niet was. Zijn zoontje deed nu bij Zeeburgia mee, en speelde vorig jaar nog bij Ajax. Tegen NFC en AS'80 werd heel matig gevoetbald. De overwinningen werden niet al te uitbundig gevierd. Volgens leider Wim Stuut is de groep rustiger dan de vorige C2. Het verschil zou ongeveer tien decibel bedragen... En verder werd een vriendschappelijk duel tegen ADO Cl met 3-3 gelijk gespeeld en werd een andere tegen De Graafschap Cl met 1-2 verloren. De D-junioren De Dl had een opgewekte voorbereiding. Op het toernooi in het Belgische Bierbeek AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 101