f100.000 1 RWANDA overgang van Stanley Menzo naar PSV lag in de lijn der verwachtingen. Alleen jammer voor alle partijen dat de transfer zo lang op zich heeft laten wachten. Eerst zaten de onderhandelingen muurvast. Vervolgens besloot PSV toch de knoop door te hakken met als resultaat dat Stanley eindelijk van zijn onzekerheid werd verlost en Ajax spoorslags op zoek moest naar een nieuwe keeper. Na elf jaar het Ajax-doel te hebben verdedigd, hijst Stanley zich voor drie in het keepershirt van PSV. Natuurlijk wensen wij onze doelman al het goede toe in zijn verdere sportieve carrière. Ook Dan Petersen wenste Ajax te verruilen voor een andere club. De overgang naar de Franse topclub Monaco geschiedde zonder veel tromgeroffel maar was voor insiders toch opvallend. Op de transfermarkt meldde Ajax zich al in een vroeg stadium voor de jonge Braziliaan Ronaldo, die ook deel uitmaakte van de Braziliaanse selectie op het WK, maar kwam vooralsnog niet met de speler rond. Dat juist concurrent PSV met de veelbelovende aanvaller aan de haal ging, betekende een lichte teleurstelling. Fred Grim, die zeven jaar geleden de plaats van tweede keeper bij Ajax inruilde voor een vaste plaats onder de lat bij Cambuur Leeuwarden, keerde terug naar Amsterdam. Op 15 augustus trok Ajax ook de talentrijke allrounder Winston Bogarde van Sparta aan. Omdat de onderhandelingen op tijd werden afgerond, is de linksbenige speler ook inzetbaar in de wedstrijden van de Champions League. Start Terug naar het begin van de voorbereiding die voor een gedeelte van de selectie op 18 juli begon. Het tweede deel van het keurcorps, de Oranje- en Nigeria-gangers, kreeg tot 1 augustus de gelegenheid bij te komen van de WK-vermoeienissen. Ook ontbraken een handvol jonge Ajax-talenten die met het Nederlands Elftal Onder 18 jaar vrij succesvol deelnamen aan het Europees Kampioenschap in hun De eerste oefenwedstrijd tegen een internationaal aansprekende tegenstander vond op 10 augustus plaats. In het Olympisch Stadion werd duidelijk dat de topvorm er nog niet was. Anderlecht won met 3-2. in Haarlem speelde Ajax op6 augustus een vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Haarlem. De opbrengst van de recette ging naar de slachtofferhulp voor Ruanda. leeftijdscategorie. Dat gebeurde in Spanje, waar de jonge leeuwen zich onder leiding van aanvoerder Clarence Seedorf plaatsen voor het WK in Nigeria. De eerste oefenwedstrijd stond voor 23 juli op het programma, waarna de oefenduels zich in hoog tempo aaneenregen. De eerste ontmoetingen gaven een opmerkelijke Ajax-ploeg te zien. Spelers uit de tweede selectie vulden de A-selectie aan en zo zagen de nieuwsgierigen bij voorbeeld keeper Edmund Claus onder de lat staan en zetten jeugdige mannen als Olaf Lindenbergh, Clyde Wijnhard (terug na een uitleenjaar bij FC Groningen), Ignacio Tuhuteru, Patrick van Dam en Robert Gehring hun beste beentje voor. Op 30 juli waren er weer een aantal opmerkelijke gezichten in het Ajax-shirt te zien. Tegen Noordwijk verdedigde A- junior Casper Nelis het doel en werd de centrumspitspositie bezet door Erik Viscaal. De schutter van AA Gent scoorde alle vier de doelpunten. Een goede basis, zo leek het, om tot elkaar te komen, maar na een aantal trainingen besloten beide partijen in goed onderling overleg de wegen weer te laten scheiden. Op de gebruikelijke persdag, vrijdag 5 augustus, introduceerde het bestuur drie nieuwe sponsors, FilmNet, Staatsloterij en Price Waterhouse, en legde Louis van Gaal het hoe en waarom van de nieuwe A- selectie uit. Zijn vertrouwen in de mix van jonge, typische Ajax-talenten en de ervaren spelers, is groot, al schroomde de trainer niet aan te merken dat voetballers die iets kunnen toevoegen aan het elftal, altijd interessant voor Ajax zijn. Wel voegde hij er aan toe dat de normen specifiek- en hoog zijn. Voetballen voor Ruanda Daags na de persdag oefende Ajax in- en tegen Haarlem. Niet zomaar een wedstrijd maar eentje met een ideëele gedachte. De opbrengst van de recette werd namelijk geschonken aan de aktie voor Ruanda. Na afloop van de door Ajax met ruim verschil gewonnen wedstrijd (7-0) bleek er ruim honderd duizend gulden te kunnen worden overgemaakt naar het aktiecomité. VOOR AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994 9

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 9