Lucky Ajax De geweldige naam die Ajax in heel de wereld heeft, dankt het in niet geringe mate aan de voetballers die in een ver en minder ver verleden zorgden voor aansprekende resultaten. Mannen die in ere moeten worden gehouden, die niet vergeten mogen worden en die de club nog steeds van glans kunnen voorzien. De ex-Ajacieden wier loopbaan is beëindigd hebben zich verbonden in de vereniging "Lucky Ajax". De naam is heel bewust gekozen, met een knipoog naar de door de concurrentie veel gebruikte kreet wanneer Ajax weer eens aan het langste eind trok. Maar met "Lucky Ajax" wordt ook gedoeld op het gelukkige gevoel van de oud-topvoetballers om tot de grote familie te mogen behoren. In feite is "Lucky Ajax" een vereniging binnen de club. Een vereniging louter bestaande uit oud-voetballers van de club. Om "lid" te kunnen worden van "Lucky Ajax" moet aan een aantal criteria worden voldaan. In het kort komt het hier op neer: Om zich lid te mogen noemen moet de oud-voetballer minstens honderd "Lucky Ajax"-punten hebben vergaard. Dat aantal wordt bereikt via een optelsom waarbij het aantal seizoenen dat een voetballer bij Ajax heeft gespeeld en het aantal wedstrijden in het eerste elftal, bepalend is. De club, die het ontwikkelen van diverse activiteiten nastreeft in zowel sociale als sportieve zin, heeft veel illustere leden. Leden wier naam meer dan herkenning teweeg brengen. Dan gaat het boek van de herinnering weer open en denkt men terug aan de prachtige wedstrijden die Ajax in het verleden speelde. De aansprekende namen zorgen ervoor dat "Lucky Ajax" een voortreffelijk medium is voor het verzorgen van promotionele activiteiten voor Ajax. De meest opvallende activiteiten zijn uiteraard de wedstrijden die "Lucky Ajax" speelt. Uit alle hoeken van Nederland komen aanvragen voor openings-, jubileum- of gastwedstrijden binnen. En die wedstrijden worden zonder uitzondering door een groot aantal mensen bezocht want iedereen wil de beroemdheden van weleer nog eens aan de bal zien. "Lucky Ajax" is vanzelfsprekend van harte Tijdens de Open Dag van dit jaar trad een elftal van Lucky Ajax in het stadion aan tegen het Veronica-artiestenelftal. Foto: Louis van de Vuurst welkom bij de thuiswedstrijden van Ajax. De leden hebben voorlopig een vaste plek op de Reynoldstribune en bij iedere thuiswedstrijd van het eerste elftal wordt er wel een ex-Ajacied bereid gevonden om als jurylid op te treden bij de verkiezing van de Man of the Match. Meer informatie over "Lucky Ajax"en in het bijzonder over de mogelijkheden om het elftal van "Lucky Ajax" uit te nodigen voor vriendschappelijke wedstrijden, is te verkrijgen bij het secretariaat van Ajax: Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Telefoon: 020-6946515 AJAX MAC.A7INF SFPTFMRFR 1994 91

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 95