Danny Blind "Als ik trainer word, ga ik voor 't allerhoogste" Interview door Gijsbert Spierenburg Foto's Louis van de Vuurst Danny Blind is nog lang niet uitgevoetbald. Als het aan de libero van Ajax en het Nederlands elftal ligt, gaat hij door tot z'n veertigste. Na z'n carrière zou hij bij Ajax het liefst Van Gaal opvolgen. rilk weet zeker dat ik het kan". "Ik was elf toen ik mijn broer verloor. Een ongeluk met z'n brommer. Ronny. Zeventien was 'ie. Zo jong ging de dood nog volledig langs me heen. Ik speelde buiten met m'n vriendjes, ik voetbalde op het plein en ik zat op school. De pijn voelde ik pas jaren later, toen ik het verdriet zag bij mijn ouders". Op de stem van de voetballer ligt een braampje. "Het leed voor m'n vader en moeder moet in die dagen enorm zijn geweest, maar ik heb er niet veel van gemerkt. Als enig kind nog ben ik nooit in een hokje gestopt, ik ben niet extra beschermd, ik ben niet extra verwend, ik ben nooit in de watten gelegd. Daarbij heb ik een diep respect voor mijn vader. Niet alleen omdat hij mij als jongetje altijd heeft begeleid. Maar vooral omdat hij zo verstandig was mij met rust te laten naarmate ik als voetballer meer succes had. Hij hoefde niet zonodig op de voorgrond. Hij ziet alle thuiswedstrijden van Ajax. Hij komt stilletjes en gaat ook weer stilletjes weg. In het spelershome na afloop hoeft hij niet te zien of gezien te worden". Schakeltje Danny Blind is vader van drie kinderen. Van Daley, Zola en Frenkie. Daley is vijf. "Mijn papa is Ajax", jubelt junior als mama in de supermarkt de boodschappen afrekent. Op het gezicht van papa verschijnt een lacht die volgens een eminent Belgisch literator de mooiste van de selectie is. "Ik ben Ajax niet. Verre van dat. In het grote geheel ben ik slechts een heel klein schakeltje. Ik ben geen Ajacied, daarvoor moet je van jongsaf bij de club zijn opgegroeid. Maar ik ben in de loop der jaren wel een beetje Ajax geworden natuurlijk. Ik sta achter het beleid, achter het voetbal, achter de club". Johan Cruijff haalde Dirk Franciscus Blind in de mooie zomer van 1986 weg bij AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 84