ie hebben over de verrichtingen van de ploeg. Iedereen voelt zich immers een beetje "bondscoach" bij dergelijke gelegenheden. Champions League Half juni werd de plaatsing bekend in de Champions League. Op basis van de prestaties in de afgelopen vijfjaar in het Europa Cup- voetbal plaatste Ajax zich op de tweede plaats achter Milan. Na Ajax volgden Manchester United, Bayern München, Barcelona, Benfica, Spartak Moskou en Anderlecht. Deze acht clubs werden vrijgesteld van een voorronde die op 10 en 24 augustus werd gespeeld. De loting bracht Ajax samen met Milan in poule D. Maccabi Haifa tegen Casino Salzburg en AEK Athene tegen Glasgow Rangers moesten uitmaken wie de andere twee deelnemers in de groep zouden worden. Inmiddels weten wij dat de Oostenrijkers en de Grieken zich plaatsten en de opponenten in de Ajax/Milan groep zijn. Het duel Ajax - Milan op 14 september is meteen een wedstrijd die er wezen mag, een flitsende start van het Europa Cup seizoen waar Ajax zich temidden der kampioenen weet. Mutaties De eerste weken van het seizoen staan veelal in het teken van het slijpen aan de conditie en het vinden van de juiste vorm en speelwijze. Temeer daar een elftal altijd te maken heeft met wat mutaties in de selectie. Bij Ajax waren die veranderingen dit jaar gering. Het vertrek van Stefan Pettersson stond al lang vast en ook de De Open Dag was andermaal een groot succes. Tijdens de modeltraining in het volle Ajax-stadion wees Bob Haarms één van de aanstormende talenten, Martijn Reuser, de weg: op naar nieuwe glorie! «O h containers

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 7