Karriere 7 Foto: Louis van de Vuurst door Simon Zwartkruis Ook in dit seizoen wordt de serie "Karriere 7" in het Ajax Magazine voortgezet. Simon Zwartkruis ontdekte de teruggekeerde Michael Reiziger aan de hand van zeven standaardvragen. 1. De Jeugd Ik kom uit een vrij groot gezin, heb drie broers en twee zussen. Buiten mezelf voetbalt niemand bij mij in de familie. Eén van mijn broers is scheidsrechter, daar houdt het mee op. Ik ben de jongste, maar ben nooit extra verwend of zo. We zijn allemaal gelijkwaardig opgevoed. Mijn vader werkte als monteur bij de KLM, hij is inmiddels met pensioen. Mijn jeugd, ik heb tot m'n twintigste in Amstelveen gewoond, speelde zich vooral buiten af. Iedere dag was ik met de jongens uit de buurt op straat te vinden. Stoepen, bordje tikken, dat is een soort honkbal, voetballen, als we maar buiten konden zijn. Ik was ook helemaal gek van tennis, ben op mijn twaalfde nog een paar maanden lid geweest van een club. Totdat ik naar Ajax ging. Op school hadden ze weinig last van me, ik ben niet zo'n moeilijke jongen. Talen en geschiedenis vond ik wel grappig, maar ik heb nooit het idee gehad daar later iets mee te gaan doen. Na de MAVO heb ik nog een jaartje MDS gedaan. Daar ben ik toen mee gestopt, ik kon de motivatie niet opbrengen om naast het voetbal verder te leren. Ik heb altijd profvoetballer willen worden, andere beroepen boeiden me niet." 2. De Eerste Club "Toen ik zes jaar was mocht ik eindelijk lid worden van een club. Ik wilde zelf al eerder, maar dat stonden de regels niet toe. Het was logisch dat ik naar Sint Martinus ging. Die club was lekker dichtbij en al mijn vriendjes uit de buurt speelden daar dus ook. Hoe het nu is weet ik niet, ik kom er nooit meer, maar destijds was Sint Martinus een grote club, met veel jeugd. Zeker voor Amstelveense begrippen. Ik voetbalde van meet af aan op het middenveld, dat vond ik het leukst. Uiteindelijk heb ik er maar zes jaar gespeeld, toen ik twaalf was ging ik naar de instuif bij Ajax. Ik kan me nog heel goed herinneren dat ik zo schrok van al die 74 AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 78