De nieuwe trainers van Ajax Dat komt omdat we hier vanuit het verleden enorm veel know how hebben hoe je moet opleiden, Ajax een enorme faam heeft en talenten altijd voor Ajax zullen kiezen. En omdat de opleiding heel goed in elkaar zit doordat we kwalitatief uitstekende mensen hebben die heel veel aan het talent kunnen toevoegen. Daarom steekt Ajax met kop en schouders boven de rest uit. De Al en BI worden ruimschoots landskampioen en op Cl niveau spelen 8 jongens van Ajax in het Nederlands elftal onder 14 jaar. We staan dus in al die leeftijdklasses aan de top. Heb je ooit de functie van coach betaald voetbal gemist? "Geen moment. En dat komt omdat ik dat werk ook kon doen bij de Al, maar alleen op een ander niveau. En dan zeker niet kwalitatief want je kan heel veel aan getalenteerde spelers van 18 jaar kwijt." Wat vind je het markante aan Ajax? Elk cultuurtje heeft z'n eigen taal en z'n eigen gebruiken. Ik zie Ajax als een cultuurtje binnen de cultuur. Wat ik heel leuk vind is het gebruik hier, dat bij het behalen van een kampioenschap of een Europa Cup men elkaar feliciteert met de club. "Gefeliciteerd met de club", zegt dan iedereen. Dat is nieuw voor mij. Dat drukt de verbondenheid uit van de Ajaxmensen. Wat ik ook heel leuk vind is dat iedereen de resultaten van elkaar weet. Van Gaal weet wat de D-tjes gedaan hebben en de leider van de D2 weet de uitslag van de Al. En weet je wat ook heel opmerkelijk is? Als iemand vraagt: "wat heeft Ajax gedaan", bedoelt hij meestal het eerste elftal. Je hoort ook wel: "wat heeft de Al gedaan" maar in die cultuur hoor je ook"wat heeft Dirk gedaan". En nooit wat heeft Gerard of Patrick of Günther gedaan. Nee, alleen maar: "wat heeft Dirk gedaan". Dat drukt de waarde van Dick de Groot in al die jaren dat hij bij Ajax zit uit. Heel opmerkelijk. En dan vooral die tradities bij Ajax als de vaantjesdag, de bordjesclub, de ledenraad, de ererondes, Sinterklaas, de instuif, de scheuthoek, de engelenbak en noem maar op, dat is toch allemaal schitterend. Dat zie Henny de Regt Leeftijd: 37 jaar Gespeeld bij: Blauw Wit, DWS, WA, De Beursbengels Trainer geweest bij: Blauw Wit 5 jaar WA 3 jaar De Spartaan 2 jaar FC Haarlem 9 jaar Heini Otto Leeftijd: 40 jaar Gespeeld bij: SDW, FC Amsterdam, FC Twente, Midddlesborough, FC Den Haag. Trainer geweest bij: FC Den Haag als assistent le elftal en trainer van de B-jeugd 1992-1994. Jan Olde Riekerink Leeftijd: 31 jaar Gespeeld bij: HMS, Zwijndrecht, Sparta, Dordrecht '90, Telstar, AFC Trainer geweest bij: RWH-jeugd 4 jaar Telstar (land. jeugd) 2 jaar stage Ajax A-jeugd 1 jaar je toch nergens. Dat is de kracht van de club. Daarom praat men ook altijd over de Ajaxfamilie. De landelijke jeugd-dag in het PSV-Stadion is al jaren een Ajax-dag en iedereen die kan komen is er ook. Dat zie je nergens en dat maakt Ajax uniek." 72 AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 76