m mm steun van de ouders nodig. Maar in de meeste gevallen voelt een jongen wel aan of hij voldoet of dat er nog veel zal moeten verbeteren wil hij langer bij Ajax kunnen blijven. Zo'n gesprek mag eigenlijk geen verrassing voor hem zijn omdat de speler al via zijn dagelijkse kontakt met de trainer behoort te weten hoe over hem gedacht wordt. Als er iets niet goed is moet dat gezegd worden en de trainer moet daar aan gaan werken" Om het contact optimaal te onderhouden organiseren wij ouderavonden. Aan het einde van ieder seizoen zijn er drie bijeenkomsten. Eerst wordt er een avond georganiseerd voor de nieuwe E2. Dan laten we de prachtige film van Rimko Haanstra zien die over de E jeugd gaat. En praten we over het halen en brengen, het onregelmatig eten, het steunen van de kinderen bij tegenslag en dat soort dingen. Dat doen we ook op de tweede avond voor jongens die in andere elftallen instromen en de laatste ouderavond is voor die nieuwe jongens die in de professionele jeugdopleiding komen. Dat liep voorheen tot en met de BI maar het volgend seizoen zal ook de B2 daar deel van uitmaken. Dat betekent voor die jongens vier keer per week trainen, zorgen voor studiebegeleiding, eten, en het busvervoer dat we ook huis-huis gaan uitbreiden om de jongens zoveel mogelijk te laten deelnemen aan het sociale leven en er zo min mogelijk tijd verloren gaat aan reizen. Studeren doen ze bij Ajax. Daarover wordt dan gesproken maar ook over het feit dat alles na een jaar afgelopen kan zijn. Goed vertellen over de lusten maar ook de lasten. In het begin vindt iedereen het prachtig maar er komt ook een tijd dat je afscheid van elkaar moet nemen en dat moet je wel weten als je bij Ajax komt. In de opleiding hebben wij van de E2 tot en met de Al 160 jongens en daarvan zitten er nu 64 in de professionele jeugdopleiding. Die kunnen onmogelijk allemaal doorstromen. Alleen de allerbesten mogen blijven en daarvan weer de allerbesten halen het betaalde voetbal. Het streven is om gemiddeld in tien jaar tijd vijftien spelers af te leveren voor het eerste elftal. Dus de meesten zullen toch een keer Ajax weer gaan verlaten" Wat is er verder riog meer gebeurd? We zijn bijvoorbeeld begonnen met het soccer aerobic, dat te maken heeft met het maken van specifieke voetbalbewegingen op muziek. Dat doet René Wormhoudt. Toegevoegd is ook de individuele trainingen door Spitz Kohn. Dat deed alleen Frans Hoek met de keepers maar veldspelers hebben ook extra aandacht nodig. Het volgend seizoen is Spitz daar helemaal voor vrijgemaakt. In de avonduren traint hij de zaterdag 1 en overdag is hij dan volledig beschikbaar. Ook zijn de krachttrainingen uitgebreid naar de BI en de looptraining van Laszlo Jambor van een keer naar twee keer per week in de professionele jeugdopleiding. Er wordt door Nico van Ieperen, een sociaal psycholoog, onderzoek verricht bij spelers aan de hand van een vragenlijst die men twee keer per jaar moet invullen. We denken ook aan media training. Hoe kunnen we daar spelers het beste op voorbereiden, want dat gaat altijd plotseling. Reuser staat plotseling in het AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 72