Op weg naar nieuwe glo Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Na afloop van het vorig seizoen, dat door Ajax zo rooskleurig werd afgesloten met de 24ste landstitel, hebben we ons, dankzij het WK, niet hoeven te vervelen. Op 18 juli, een dag na de finale, begon Ajax alweer aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Kort daarop vernam het dat in de Champions League op 14 september de kampioen van Italië en Europa Cup-houder Milan kon worden verwacht. De serene rust rond de club werd compleet verstoord, iedereen was terstond klaarwakker voor het nieuwe seizoen. Alweer een beker. Tegen Feyenoord toonde Ajax zich de betere ploeg in de Supercup-finale. De 3-0 overwinning op de rivaal leverde het eerste glorieuze moment van het seizoen 1994-1995 op. de ban (en uit onze slaap) hield, maar dat in het algemeen zeker de moeite van het aanzien waard was. Natuurlijk richtte alle aandacht zich op het Nederlands Elftal dat het onder de extreem warme omstandigheden niet eenvoudig had. Dat het allemaal nog aardig goed terecht kwam (poule winnaar) en slechts een minimale marge het elftal tegen de latere wereldkampioen Brazilië uit de race wierp, is bepaald geen schande. We hoeven daar op deze plaats niet verder op in te gaan, iedereen zal het van nabij hebben meebeleefd en zo ze eigen gedachten Eerst nog even terug naar het vorig seizoen. Want terwijl het betaalde voetbal al geruime tijd stillag, stonden er voor een aantal jeugdelftallen van Ajax nog belangrijke wedstrijden op het programma. Op de Coca Cola Jeugd voetbaldag in Eindhoven behaalde de BI de nationale titel door met 4-0 van FC Den Haag te winnen. Daarmee schaarden zij zich in het rijtje Ajax 1, Ajax 2 en junioren Al die ook allemaal landskampioen werden. Tijdens deze jeugddag die eigenlijk helemaal in het teken van Ajax stond, (en dat in Eindhoven!), won onze Al met 4-1 van FC Nürnberg en werd Nordin Wooter uitgeroepen tot beste speler van de Coca Cola competitie. Het Nederlands Elftal onder de 14 jaar met acht Ajaxspelers in de ploeg won met 2-0 van Belgie. Succes was er later ook weggelegd voor de Cl junioren. Door een 5-0 thuiszege, gevolgd door een 2-2 gelijkspel op vreemde bodem tegen Almere, plaatsten zij zich voor de derde divisie van de Landelijke B- competitie (LBC). Daarin komt de B2 in de tweede divisie- en de BI in de eerste divisie uit. Allemaal dus landelijk op het hoogste niveau. Het wereldkampioenschap Vervolgens werd het erg stil in De Meer, iets wat niet gezegd kon worden van het WK-spektakel in Amerika dat vanaf 17 juni losbarstte en ons een maand lang aardig in AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 6