professionele krachten goed te laten samenwerken met een leger van vrijwilligers. Dat zou eigenlijk niet logisch zijn of klinken. Vaak kan dat ook niet maar hier juist wel. Dat is de kracht van Ajax. En daarom is de club uniek ten opzichte van andere verenigingen. Het bezit heel veel vrijwilligers vanuit de vereniging die van de club houden en de cultuur voortdurend in stand houden en overbrengen, gesteund door professionals. Dat is uniek" Waar ben je als eerste aan begonnen? "Verbeteringen aan te brengen in de sfeer van de accommodatie. Voor de trainers zijn er nu eigen omkledingsruimtes, douches en kasten waar iedereen z'n eigen spullen kan opruimen. Op de velden zijn dug outs aangebracht, er zijn vier kopgalgen gekomen, al het trainersmateriaal is vernieuwd of gerepareerd en er zijn voetbaltennissets en kopvolleysets aangeschaft. In de communicatie zijn een veelheid aan vergaderingen thans gestructureerd zodat op vaste tijdstippen overleg wordt gevoerd met trainers, wedstrijdsecratarissen, directie, technische staf en bestuur in de persoon van Hennie Henrichs. Het is de enige manier om op de hoogte blijven van wat er in de vereniging allemaal gebeurt en dat we elkaar optimaal kunnen informeren, ieder vanuit z'n eigen portefeuille." Waar haalt Ajax tegenwoordig de talenten vandaan? "Uit binnen- en buitenland. We hebben ons gebied in eigen land vergroot naar 100 kilometer buiten Amsterdam. Dus zeg maar de lijn Zwolle, Arnhem, Nijmegen, Culemborg, Den Haag. Dat betekent dat je AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 69