Co Adriaanse en de richtlijnen voor he Interview door Tijn Middendorp Foto's Louis van de Vuurst Op 1 juli 1992 trad Co Adriaanse bij Ajax in dienst als Direkteur Opleidingen. Een nieuwe functie binnen de club, met als doel de continuïteit van de jeugdopleiding te waarborgen. De opdracht was ook structuur te brengen in alles wat met de opleiding te maken heeft en waar nodig aanpassingen te doen of vernieuwingen aan te brengen om het opleidingsniveau op een nog hoger peil te brengen. Er is in twee jaar veel gebeurd. En daarbij moesten niet altijd even plezierige beslissingen genomen moesten worden. Toch blikt Co Adriaanse met een goed gevoel terug op de afgelopen twee jaar want alles staat nu zo'n beetje op de rails. Alle elftallen spelen zo hoog mogelijk, de trainingen zijn gestructureerd, het personeelsbestand is aangepast en in de accomodatiesfeer is -hoewel nog lang niet perfect- veel verbeterd. Dat wordt het pas over twee jaar bij de verhuizing naar het nieuwe stadion. Hoe was het begin? "Iemand die van buiten komt heeft natuurlijk even de tijd nodig op zich de acclimatiseren en zeker bij een club als Ajax met z'n eigen specifieke cultuur. Ik was goed voorbereid op mijn functie door uitvoerige gesprekken met Hennie Henrichs, Louis van Gaal en André Kraan. Daarnaast wist ik donders goed dat het van belang was eerst te weten waarom een instituut als Ajax zo goed is en wie daar allemaal een steentje aan toe bijdragen. Eerst moet je dus weten hoe Ajax in elkaar zit en de mensen leren kennen. Hoe ze zijn, wat ze doen en ze vooral observeren. Daarna trachten zaken te analyseren en proberen de zwakkere punten te verbeteren. En als in die fase voorbij is ga je proberen er nieuwe dingen aan toe te voegen. Als je zo te werk gaat kan het eigenlijk niet stuk gaan. Een van de eerste dingen die mij opvielen was dat het bij Ajax mogelijk is om zeer 64 AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 68