Supercup Bijzonderheden Commentaar De winst van de Supercup had een jeugdig tintje. Patrick Kluivert was met een doelpunt en een asssit één van de hoofdrolspelers op 21 augustus. Frank Rijkaard speelde na een blessureperiode weer mee in de Supercupwedstrijd tegen Feyenoord. Hier verspert Rijkaard de weg voor Regi Blinker. De dubbele dekking voor Jari Litmanen mocht Feyenoord niet baten. Met een magnifieke vrije trap bracht hij Ajax op 1-0. Scheidsrechter: Trainer: Feyenoord: Trainer: Zondag 21 augustus 1994 Ajax - Feyenoord 3-0 (3-0) Olympisch Stadion, Amsterdam 25.500 John Blankenstein Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard (67. Van Vossen), Silooy; R. de Boer, Litmanen, Oulida (36. Seedorf); Finidi, Kluivert, Overmars. Louis van Gaal De Goey; Van Gobbel, Trustfull, Fraser, Refos; Bosz, Gorré, Witschge; Taument (72.Kiprich), Larsson, Blinker. Wim van FJanegem 13.1 - 0 Litmanen; 21.2-0 Oulida; 25. 3 - 0 Kluivert Voor de vierde keer wordt de wedstrijd om de Supercup gespeeld. De voorgaande edities werden gewonnen door PSV, Feyenoord en Ajax. Na afloop weigert de Feyenoord-selectie aanvankelijk om op het ereplatform de tweede prijs in ontvangst te nemen. Slechts na aandringen van Feyenoord-bestuursleden geven de spelers toe. Voor de uitreiking van de trofee vindt de huldiging van Jari Litmanen plaats als maker van het "Doelpunt van het Jaar". De prijs, ter beschikking gesteld door de NOS, wordt hem overhandigd door Raimond van der Gouw, keeper van Vitesse en de man die het mooiste doelpunt van het afgelopen seizoen incasseerde. Het duel tussen Ajax en Feyenoord wordt direct door de NOS televisie uitgezonden en begint om de ongebruikelijke tijd van half zes. Het derde Ajax-doelpunt wordt gemaakt door Patrick Kluivert die daarmee zijn eerste officiële wedstrijd voor Ajax luister bijzet. Bij Feyenoord ontbreken de geschorste John de Wolf en Ruud Heus. Louis van Gaal: "Je zag in de tweede helft dat niet iedereen meer bij de les was en gemakkelijk over zijn opdrachten dacht. Dat is een kwaal die je bij Ajax vaker aantreft in de voorbereiding. Feyenoord profiteerde er gelukkig niet van, want anders slaat de vlam misschien toch nog in de pan. Ik had het publiek graag wat meer spanning gegund." Wim van Hanegem: Ik ben geïrriteerd omdat sommigen ver beneden hun niveau voetbalden. Een aantal hadden er niet zoveel van begrepen." Patrick Kluivert: Of ik ook tegen RKC speel? dat ligt natuurlijk aan mezelf. Maar eerlijk gezegd heb ik helemaal geen moeite met de omschakeling van de jeugd naar de senioren. Het gaat prima." Ronald de Boer: "Die rechtshalf plaats is wel iets voor mij. Daar kwam ik tijdens het WK achter, toen ik in de oefenpartijtjes tegen het startende elftal op die positie moest spelen." MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 64