John van den Brom, hier in actie tegen FC Zwolle, scoorde tegen Lazio twee keer vanaf de penaltystip. In Zuid-Europa zijn de zogenaamde driehoeks-toernooien al een aantal jaren in zwang. Ajax is uitgenodigd voor een dergelijk toernooi op Tenerife. Er worden twee wedstrijden van elk 45 minuten gespeeld. Het eerst duel gaat tegen de Spaanse nummer twee van het vorig seizoen, Deportivo la Coruna, met onder andere de Braziliaanse wereldkampioen Mauro Silva in de gelederen. Fred Grim verdedigt het doel in een wedstrijd die een l-l gelijkspel en een 5-4 overwinning na strafschoppen oplevert. Voor de wedstrijd tegen Tenerife weet Ajax dat het moet winnen op zich de toernooizege toe te eigenen. Deportivo heeft namelijk gewonnen van Tenerife en heeft derhalve vier punten (volgens het toernooireglement), een aantal dat Ajax alleen door winst kan overtreffen. Na vijfenveertig minuten staat er echter opnieuw een l-l op het scorebord. Penalties zijn overbodig en Ajax eindigt als tweede. Zowel Frank Rijkaard als Frank de Boer zijn met blessures in Amsterdam gebleven. In de eerste wedstrijd van het driehoekstoernooi op Tenerife verdedigde Fred Grim het Ajax-doel tegen Deportivo la Coruna. Op donderdag 25 augustus voetbalt Ajax zijn laatste vriendschappelijke wedstrijd. Dat gebeurt in het Olympisch Stadion van Rome waar de tegenstander het Lazio van Aron Winter is. Een flitsende eerste helft wordt door ajax met een 3-0 voorsprong afgesloten. Na de pauze buigen de Ajacieden voor de Italiaanse reactie. Het komt niet alleen met 4-3 achter maar verliest ook Michael Reiziger en Danny Blind die door scheidsrechter Braschi uit het veld worden gestuurd. Met negen tegen elf lijkt het hopeloos maar een voortreffelijke counter via Overmars en Litmanen brengt een 4-4 eindstand. Opnieuw wacht een panaltyreeks. En opnieuw toont Ajax zijn kwaliteiten vanaf elf meter. Van de negen overgebleven Ajacieden scoren er acht. Alleen de inzet van Kanu wordt gestopt, daar tegenover staat dat John van den Brom zijn tweede strafschop (Ajax' tiende!) verzilvert. Genoeg voor een totaalscore van 13 -12 in Ajax-voordeel. Frank Rijkaard en Frank de Boer zijn weer van de partij. MAGAZINE SEPTEMBER 1994 59

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 63