Trainer: Doelpunten Ajax: 13 augustus 1994 Club Brugge - Ajax 3-3 (1-2) Olympia-stadion, Brugge Van der Sar; Reiziger, Blind, Van den Brom, Silooy; Kanu, Litmanen (60. Seedorf)), Oulida; Finidi, Van Vossen, Overmars (45. R. de Boer). Louis van Gaal Litmanen 2x, Van den Brom 9 16 augustus 1994 Deportivo la Coruna - Ajax 1-1 Tenerife Ajax: Grim; Reiziger, Blind, Seedorf, Silooy; Kanu, Litmanen, Oulida; Finidi, Kluivert, Overmars. Trainer: Louis van Gaal Doelpunt Ajax: Seedorf 16 augustus 1994 Tenerife - Ajax 1-1 Tenerife Ajax: Van der Sar; Silooy, Blind, Seedorf, Kreek; Kanu (20. Kluivert), Van den Brom, Davids; Finidi, Van Vossen, R. de Boer. Trainer: Louis van Gaal Doelpunt Ajax: Van Vossen Trainer: Doelpunten Ajax: 25 augustus 1994 Lazio - Ajax 4 - 4 (0-3) Stadio Olimpico, Rome 14.000 Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, F. de Boer; R. de Boer (81. Kreek), Litmanen, Davids (60. Seedorf); Overmars, Kluivert, Van Vossen (85. Van den Brom). Louis van Gaal Davids, Kluivert 2x, Litmanen r Drie dagen na de kampioen van België, wacht de bekerwinnaar van België, Club Brugge. In het Brugse Olympia-stadion krijgt het publiek een alleraardigste wedstrijd voorgeschoteld. Het voetbal van Brugge heeft meer lijn en inhoud dan dat van Anderlecht en Ajax heeft het knap lastig tegen de goed op de bal jagende tegenstander. De tandem Litmanen - Finidi zorgt niettemin twee keer voor een voorsprong. In de tweede helft komt Club Brugge aan de leiding. Die wordt door de in de tweede helft teniet gedaan door een fraaie kopbal (op voorzet van Oulida) van lohn van den Brom, die de positie van Jari Litmanen heeft overgenomen. Tot veler verbazing volgt na het gelijke spel een strafschoppenserie. De beker moet toch aan iemand worden uitgereikt. Ajax neemt de penalty's het best maar het aanhangsel wordt door de televisie (rechtstreekse uitzending via RTL) niet aan de kijkers getoond. Ook zij hadden niet op strafschoppen gerekend... In Brugge won Ajax na een 3-3 eindstand via strafschoppen van Club Brugge, de bekerwinnaar van België. Op de foto duelleert Kanu met zijn directe tegenstander Van der Heyden.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 62