Omdat een aanvankelijk in Spanje vastgestelde wedstrijd geen doorgang vindt, kan Ajax zich op zaterdagavond 6 augustus, een dag na de perspresentatie, inzetten voor de Aktie voor Ruanda. Dat gebeurt door een vriendschappelijke wedstrijd te spelen in en tegen Haarlem. In het goed gevulde Haaarlem-stadion treden voor het eerst de meeste A-internationals weer aan. Edwin van der Sar staat in het doel, Frank Rijkaard start in het centrum van de verdediging, op links in de defensie speelt Frank de Boer, Ronald de Boer begint als dieptse spits en Peter van Vossen en Mare Overmars bezetten de flanken. Haarlem speelt onthutsend zwak en Ajax wint zeer eenvoudig met 7-0. Er zijn fraaie goals te bewonderen én een schitterende bijna-goal van Jari Litmanen die na een weergaloze aktie de bal bijna loodrecht over de keeper stift maar de lat raakt. Patrick Kluivert laat in de vijf minuten die hij meedoet zien over een bijzonder doelpunten-instinct te beschikken. Hij scoort Ajax' laatste. De opbrengst is een succes. Honderdduizend gulden kan worden gestort op het rekeningnummer van de aktie voor Ruanda. Een ludieke en nog meer geld opleverende stunt gaat niet door. Een dreigende houding van een aantal supporters voorkomt dat Ajacieden op het veld het Feyenoord-clublied ten gehore brengen... Beeld uit de wedstrijd die de Open Dag van Ajax afsloot: Ajax - Anderlecht. In het Olympisch Stadion verloor de kampioen van Nederland met 3-2 van de kampioen van België. Patrick Kluivert passeert Anderlecht-Nederlander Graeme Rutjes. De eerste ontmoeting van internationaal kaliber is die tegen Anderlecht. Op 10 augustus, de datum van de zeer succesvolle Open Dag, neemt Ajax het tegen de Belgische kampioen op en wordt met 3-2 verslagen. In het Olympisch Stadion komt Ajax nooit werkelijk in zijn spel. Er wordt - mede met het oog op de wedstrijden in de Champions League- met een iets minder offensief accent gespeeld en daar weten een aantal spelers nog niet echt raad mee. Na een 2-0 achterstand bij rust komt Ajax goed terug via de sterk invallende Kanu en de pok ingevallen en scorende Van Vossen In de slotfase slaat Anderlecht nog eens toe. Bij Ajax ontbreekt Frank Rijkaard èn de tiidens de training gekwetste Frank de Ir» Haarlem voetbalde Ajax tegen de plaatselijke eerste divisieclub voor Ruanda. Ronald de Boer frnnrhplt 7irh hi «en twpe Haarlemmer*; door. A r A 7 I M C CCDTCAADCD i QQ.t

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 61