Tegen Noordwijk, waar Ajax met 4-1 won, was Finidi er voor het eerst na het WK weer bij. Op 25 juli reist Ajax, nog steeds zonder de internaationals, naat Hotel Zuiderduin in het zeeuwse Zoutelande. Daar wordt een trainingskamp belegd met, in vergelijking met vorige seizoenen, minder oefenwedstrijden en meer trainingsarbeid. De eerste wedstrijd wordt gespeeld tegen de oorspronkelijke club van Danny Blind, RCS. Casper Nelis verdedigt het doel en houdt zijn hok schoon terwijl de voorwaartsen zeven keer scoren. Drie treffers dragen het signatuur van Jari Litmanen terwijl de op de rechtervleugel startende Martij n Reuser opvalt met drie assists èn en doelpunt. Patrick van Dam smaakt het genoegen zijn eerste dertig minuten in het eerste elftal van Ajax te mogen spelen (als rechtsbuiten). Op donderdag 28 juli wacht in Zierikzee het elftal van de Zeeuwse selectie. Wellicht door de zware trainingsarbeid voorafgaande (daags ervoor drie trainingen, op de wedstrijddag twee trainingen) komt Ajax niet los en wint met slechts 1-0. een opvallende naam in het Ajax-elftal is die van Erik Viscaal. De aanvaller van AA Gent wordt door Van Gaal getest en start vanaf de linksbuitenplaats. In de wedstrijd tegen de Zeeuwse selectie in Zierikzee voetbalde Erik Viscaal mee. De aanvaller van AA Gent deed een week op proef mee met de Ajax-selectie. Twee dagen na de magere zege over de Zeeuwse selectie treedt Ajax aan tegen Noordwijk. Finidi is weer van de partij en speelt de eerste helft op zijn vertrouwde rechtsbuitenplaats. Van Gaal past slechts twee wissels toe en experimenteert met de positie van rechterverdediger, waar eerst Michael Reiziger en in de tweede helft Clyde Wijnhard wordt geposteerd. Opnieuw doet de vermoeidheid zich voelen maar de meeste aandacht gaat uit naar de nummer 9 van Ajax. dat is op deze dag Erik Viscaal, die alle vier de Ajax- doelpunten voor zijn rekening neemt. Door die productie gaat bij velen de overtuiging leven dat juist Viscaal wel eens de nieuwe aankoop van Ajax zou kunnen worden... MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 59