2. Trainer: Doelpunten Ajax: 3 juli 1994 Genemuiden - Ajax 2 - 4 (0-2) Genemuiden Claus; Silooy, Lindenbergh, Van den Brom (75. Kanu), Kreek; Litmanen, Oulida; Reuser, Wijnhard, Tuhuteru (85. Gehring). Louis van Gaal Wijnhard, Litmanen, Oulida, Wijnhard Trainer: Doelpunten Ajax: 26 juli 1994 RCS - Ajax 0 - 7 Oost Souburg Nelis; Reiziger, Silooy, Van den Brom, Kreek (60. Lindenbergh); Kanu (75. Gehring), Litmanen, Oulida; Reuser, Wijnhard, Davids (60. Van Dam). Louis van Gaal Litmanen, Wijnhard, Kanu, Litmanen, Oulida, Wijnhard, Reuser Doelpunt Ajax: 28 juli 1994 Zeeuwse selectie - Ajax 0-1 Zierikzee Claus; Silooy, Lindenbergh, Van den Brom (46. Van Dam), Kreek; Reiziger, Kanu, Reuser, Wijnhard, Viscaal. Louis van Gaal Van Dam 30 juli 1994 Noordwijk - Ajax 1-4 (0-1) Noord wijk Nelis; Reiziger (46. Wijnhard), Silooy, Lindenbergh, Kreek; Kanu Reuser, Oulida; Finidi (45. Van Dam), Viscaal, Davids. Louis van Gaal Viscaal 4x Trainer: Doelpunten Ajax, MAGAZINE SEPTEMBER 1994 1. Wanneer Ajax de voorbereiding op het seizoen 1994-1995 begint, doet het dat zonder de spelers die op het wereldkampioenschap actief zijn geweest. Hetgeen betekent dat trainer Van Gaal het moet stellen zonder Finidi George, Frank Rijkaard, Frank en Ronald de Boer, Danny Blind, Mare Overmars, Edwin van der Sar en Peter van Vossen. Ook de UEFA- internationals van Ajax zijn niet beschikbaar. Clarence Seedorf, Mendel Witzenhausen en Patrick Kluivert bevinden zich met andere Ajax-talenten als Danny Landzaat en Nordin Wooter in Spanje waar het EK voor junioren wordt gespeeld. Bij de voorlopige A-selectie staat ook de naam van Dan Petersen vermeld, maar het is meteen duidelijk dat de Deen zich niet zal laten zien. Hij is in onderhandeling met AS Monaco, de club waar hij enige tijd later inderdaad een contract zal tekenen. Ook Stanley Menzo komt voor op de spelerslijst maar de keeper vertrekt naar PSV. Een en ander noopt de trainer een aantal spelers uit de selectie van het tweede elftal op te roepen. Edmund Claus, aangetrokken als doelman voor het tweede elftal is evenals A-junior Casper Nelis beschikbaar om het doel te verdedigen. Ignacio Tuhuteru traint en speelt mee tot het moment dat hij definitief accoord komt over zijn uitleenperiode aan RBC en Clyde Wijnhard, Olaf Lindenbergh en Robert Gehring mogen de eerste periode van de trainingsstage ook meemaken en komen regelmatig aan speelminuten toe. Een volkomen nieuw gezicht is dat van Patrick van Dam, afkomstig van Haarlem en voorbestemd om in Ajax 2 te gaan spelen. In Ajax' eerste wedstrijd, tegen Genemuiden, komen de meeste van de jonge gasten in het veld. 4 Het begin van het seizoen 1994-1995. Trainen, trainen, trainen, met in de selectie een aantal relatief onbekende gezichten.Op de foto van links naar rechts: Ignacio Tuhuteru, Olfa Lindenbergh, Edmund Claus, Jari Litmanen en Martijn Reuser.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 58