"De vergelijking met Frank Rijkaard werd snel getrokken. Misschien begrijpelijk, maar met de status van Frank durf ik mij nog niet te meten". om wat ik heb gepresteerd, maar aan de status van Rijkaard en Gullit durf ik me niet te meten. Daarvoor moet ik nog wel effe wat meer presteren. Of dat erin zit, valt niet te zeggen. Voetballen is zo vreemd, zo zwart - wit. De ene week word je de grond ingeschreven, de andere week word je weer opgehemeld". Nuances tellen niet in Italië. Hij heeft het inmiddels aan den lijve ondervonden. "Voetbal is net een schommel. Je gaat op en neer. Na mijn doelpunt tijdens Sampdoria - Genoa wilde ik eeuwig in Genua blijven. Ik peinsde er niet over om weg te gaan. Zo'n wedstrijd, zo'n sfeer. Dat kan alleen in Italië. Ik had het voor geen goud willen missen. Mooie momenten houden mij in de greep". "Ondanks de toezegging van trainer Scoglio dat ik dit seizoen bij Genoa op een basisplaats kon rekenen, heb ik toch voor PSV gekozen. Ik wil weer prijzen winnen en bij Genoa kan dat niet. Genoa speelt dan wel in de Italiaanse Serie A, maar de mogelijkheid om een prijsje te winnen is er niet. Vorig seizoen heeft Genoa zich niet kunnen kwalificeren voor Europees voetbal en dit seizoen zal dat ook weer moeilijk worden. PSV speelt altijd Europees voetbal. Het is een club met stijl en uitstraling. De club heeft mij altijd wat geleken. En dat zeg ik echt niet omdat ik er nu speel. PSV is de enige andere topclub van Nederland". Hij waagde te vroeg de stap naar het buitenland? Hij had misschien beter naar Ajax-penningmeester Van Os moeten luisteren? Marciano Vink: "Met Ajax waren er problemen tijdens de onderhandelingen over een nieuw contract. Daarom ben ik vertrokken. Een andere reden was er niet. Toch blijf ik zeggen dat ik het jaar Italië voor geen goud had willen missen. Natuurlijk had ik via Genoa graag bij Milan of Juventus terecht willen komen. Maar dat kan altijd nog". Hij zegt 't, en kan een lach niet onderdrukken. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 32