Voor Marei Oude liefde door Youri de Vos Foto's Louis van de Vuurst "Je verlaat toch Ajax hè. Ajax was niet alleen mijn dub, Ajax was een deel van mijn leven. Ik had er zesr zeven jaar gevoetbald. Van jongsaf droomde ik ervan in Ajax 1 te komen en dan ga je niet zomaar weg. Ajax is niet niks. Ajax is een levensstijl. Een interview met een via Genua in Eindhoven neergestreken Ajacied. Om misverstanden tussen Amsterdam en Eindhoven te voorkomen: Marciano Vink is natuurlijk eerst en vooral een wereldburger. "Ik ben in Paramaribo geboren. Heel jong verhuisden we al naar Diemen, op m'n veertiende ging ik naar Ajax, op m'n twintigste kocht ik een grachtenpand in Amsterdam, vorig jaar woonde ik in een luxueus appartement aan de Italiaanse Bloemenrivièra en nu zit ik dus hier in Eindhoven". De nog jonge voetballer zegt het mediterrane leven moeiteloos de rug te hebben toegekeerd. "Voetballen en trainen in een temperatuur van 38 graden, zoals ik deed bij Genoa, is natuurlijk niet niks. Het kost enorm veel energie. In de voorbereiding op het seizoen was ik al gesloopt. Binnen de kortste keren was ik viereneenhalve kilo kwijt. Nooit heb ik me zo slap gevoeld als toen. Elke middag moest ik slapen. Ik had geen kracht, ik kreeg griep en de dokter moest me de ene na de andere prik geven om op de been te blijven. Eerlijk gezegd had ik het me daar na mijn transfer uit Amsterdam allemaal een beetje anders voorgesteld hier". Als Tomba... Marciano Vink woonde in Italië met z'n gezinnetje in een oud-appartement van Genoa-voorzitter Spinelli. Aan comfort geen gebrek daar op de berg. Mooie kamers, een afgegrendelde tuin, een balkon en uitzicht op tennisbaan en zwembad. De glorie van het leven joog, maar over zijn prestaties lag bij voortduring een donkere schaduw. Pas op de 31ste speeldag gaf de oud-Ajacied zijn praktisch verloren seizoen in de Italiaanse Serie A nog een tikje glans met een ongelooflijke treffer in de stadsderby tegen Sampdoria. Het plakboek komt erbij. 'Un gol da album dei ricordi'. De paparazzi zongen het uit daags na de happening, Vink was plotseling de held van de havenstad. Glorie AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 28