Richtlijnen Van de voorzitter Tijdens de zomervakantie stellen vele supporters mij altijd weer de vraag welke spelers Ajax nu allemaal wel zal gaan kopen. Er is toch genoeg geld, wordt er vaak veelbetekenend aan toegevoegd. Welnu, het antwoord is vrij simpel. Bij onze club staat de ontwikkeling van de eigen jeugdspelers altijd voorop en alles is er op gericht om onze eigen kweek een kans te geven. Ajax koopt dus alleen maar wanneer dat echt nodig is en uitsluitend wanneer die aankoop iets aan het elftal toevoegt. Patrick Kluivert en Winston Bogarde zijn van bovenstaande uitgangspunten een goed voorbeeld. Het bestuur is met onze technische staf van mening, dat we een zeer goede en brede selectie hebben, welke een goed vooruitzicht biedt op het behalen van successen. UEFA-voorschriften Dit jaar dus de Champions League. Een prestigieus toernooi. De UEFA heeft voor dit toernooi strakke regels opgesteld. Regels die zelfs zover gaan, door bijvoorbeeld precies voor te schrijven op welk tijdstip beide elftallen uit de kleedkamer mogen, waar zij zich dienen op te stellen etc. Onlangs is er een team van UEFA fuctionarissen bij ons op bezoek geweest om alle voorschriften te bespreken. Zij lieten een meer dan honderd pagina's dik handboek achter. Er is de UEFA dus veel aan gelegen om alles ordentelijk te laten verlopen. Ons uiteraard ook. U zult wellicht met maatregelen geconfronteerd worden welke u tot dusverre niet heeft meegemaakt. Ik denk daarbij aan minder kaarten in de vrije verkoop, minder parkeerkaarten, een andere plaats op de tribune dan u gewend was. Maar ook maatregelen van organisatorische aard. Wij zullen, met de gebeurtenissen rond de Supercupwedstrijd tegen Feyenoord nog vers in het geheugen, strenger gaan optreden tegen supporters die alleen maar komen om de stoere bink uit te hangen om vervolgens de orde te verstoren en andere mensen lastig te vallen. Wij stellen alles in het werk om iedere toeschouwer van dienst te zijn, die toeschouwer zo veel als mogelijk bij zijn of haar club te betrekken, en geven, met name waar het de kaartverkoop betreft, aan bepaalde groeperingen meer faciliteiten dan ooit te voren. Ik verwacht daar echter wel wat voor terug. Helaas zijn er nog steeds een paar jongens die menen hun eigen wetten in en rond het stadion te kunnen laten gelden. Laat ik hen vanaf deze plaats nog eens zeggen, dat wij die supporters niet als Ajacieden beschouwen; sterker nog, dat onze spelers en wijzelf hen kunnen missen als kiespijn. Dat beleid zal vanaf heden dan ook strenger worden doorgevoerd. Iemand die zich niet normaal kan gedragen zal de toegang tot het stadion voor minstens een jaar worden geweigerd. En laat men dan niet, zoals bij de Supercup-wedstrijd een arrestant deed, aan mij als voorzitter gaan twijfelen en roepen dat ik hem toch wel erg AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 24