Op woensdag 10 augustus liep De Meer vol voor de jaarlijkse Open Dag. Het werd andermaal een geweldig festijn met vele hoogtepunten. De presentatie van de Ajacieden, verzorgd door Jack van Gelder, de wedstrijden van Ajax Dl en Ajax Al tegen hun leeftijdgenoten van Anderlecht, optredens van Sugar Lee Hooper, Dries Roelvink en Tatjana, een wedstrijd van Lucky Ajax tegen het Veronica- artiestenteam en talloze mogelijkheden tot vermaak rond het stadion gingen vooraf aan het eerste echte optreden van Ajax binnen de stadsgrenzen. Als tegenstander was de kampioen van België, Anderlecht, uitgenodigd. In het Olympisch Stadion bleek dat de Ajax-radertjes nog niet volledig pasten. Anderlecht profiteerde van de gevallen steekjes en wandelde met een 3-2 zege naar de kleedkamer. Ook de daaropvolgende internationale tegenstanders stonden Ajax geen overwinning toe. De relativiteit van de uitslagen bleek in de prestigeslag tegen Feyenoord. In het Olympisch Stadion streden de landskampioen en de Bekerwinnaar om de Supercup. Ajax was heer en meester, stond bij rust al op een 3- 0 voorsprong om vervolgens gas terug te nemen. Het jonge talent Patrick Kluivert deed op deze 21e augustus vanaf de eerste minuut mee en maakte zijn uitverkiezing waar met onder andere een assist en een puntgaaf doelpunt. Met de eerste speeldag van de PTT Telecompetitie in zicht reisde Ajax nog snel naar Rome waar het op donderdagavond 25 augustus een hilarische wedstrijd speelde tegen Lazio, de club van Aron Winter. Na een 3-0 voorsprong bij rust liet Ajax zich na de pauze inhalen, kwam in de slotminuten weer op gelijke hoogte (4-4) en benutte na een lange serie de strafschoppen beter. Een dag eerder werden de overige twee plaatsen in poule D van de Champions League bekend. AEK Athene imponeerde in Glasgow. Na een eerdere 2-0 zege over de Rangers in Athene versloeg het met uitstekend voetbal de miljoenenploeg uit Schotland. Dat Casino Salzburg zich ten koste van Macabbi Haifa plaatste was geen grote verassing. De Oostenrijkers lieten vorig seizoen in positieve zin van zich meldt de kroniek in het volgende nummer van Ajax Magazine. Op voorhand is zeker dat de voetbaljaargang 1994 - 1995 een zeer bijzondere wordt. De voornaamste tegenstand zal wederom uit Rotterdam en Eindhoven komen. PSV roerde zich als vanouds op de transfermarkt en kan putten uit een zowel kwantitatief als kwalitatief sterke spelersgroep. Er wordt verschillend gedacht over de koopdrift van PSV, maar schadelijk is het niet. Nog meer strijd in de competitie komt het Nederlandse voetbal slechts ten goede en het is altijd beter te voetballen in een ambitieuze- dan in een gezapige entourage. Een verhoogde concurrentie en een verhoogd spanningsveld komt het voetbal slechts ten goede. Ajax heeft zijn eigen, beproefde, wapens en zal de aanhang, die zich opnieuw massaal meldde voor de aanschaf van seizoenkaarten, niet teleurstellen. De eerste trofee werd na de Supercupwedstrijd tegen Feyenoord in ontvangst genomen. Ajax deed wat het wilde zijn tegenstander en behaalde een regelmatige 3-0 overwinning. Bij het scheiden van de -Europese- markt trok Ajax de talentvolle Sparta-speler Winston Bogarde aan. AJAX MAGAZINE spreken door de finale van het UEFA Cup toernooi te bereiken. Zowel AEK Athene en Casino Salzburg zijn clubs die onder het geweld van namen als die van Ajax en Milan gemakkelijk als underdog worden beschouwd. Toch is het beter te spreken van outsiders, want in de huidige opzet van de Champions League kan men niet meer spreken van zwakke broeders. Ajax gaat een zestal zeer enerverende wedstrijden tegemoet. Drie dagen voor het competitiebegin weet Louis van Gaal waar zijn elftal staat. Dat weet Gerard van der Lem, de trainer van Ajax 2, ook. Zijn ploeg plaatste zich door overwinningen op DOVO (3-0) en FC Zwolle (2-1 winst in Zwolle) samen met Go Ahead Eagles voor de volgende ronde in het vroegere KNVB Bekertoernooi (tegenwoordig Amstel Cup genaamd). Concurrentie welkom Over het wedervaren van Ajax in de competitie en in de Champions League SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 10