de Vuurst, de huisfotograaf van Ajax. "Alle sportfotografen kennen me zo onderhand wel en stoppen me af en toe wat plaatjes toe. Daar zit echt uniek materiaal tussen. Bij de Ajax-tentoonstelling, in de Beurs van Berlage, hingen meer dan honderd foto's uit mijn collectie. Dat vond ik een hele eer. Normaal gesproken loop ik niet te koop met mijn verzameling, maar als je al die foto's op een officiële tentoonstelling ziet hangen gaat er toch wel wat door je heen." Elke foto een verhaal Een favoriete kiek heeft hij niet. Ze zijn hem allemaal even lief. Van de gebroeders Groot tot Jari Litmanen en via Clarence Seedorf weer terug naar de vroegste zwart wit foto's van Johan Cruijff, hij bekijkt en betast ze met eerbied en respect. Alleen de fluwelen handschoenen ontbreken nog. Soms, bevangen door nostalgische gevoelens, sluipt hij naar boven voor een verkwikkende duik in het verleden. De zwaarbeladen derby's tegen Blauw Wit en DWS, het debuut van Johan Cruijff, de legendarische wedstrijden in de mist (Liverpool) en in Parijs (Benfica), de triomftochten door Europa, hij was er overal bij en koestert zijn verzameling als tastbare herinnering. Voor het geval zijn fotografische geheugen hem ooit in steek mocht laten wordt vrijwel iedere plaat vergezeld door een keurig uitgetypt etiketje. "Achter elke foto zit een wedstrijd, een verhaal. Daarom maak ik die etiketjes erbij, met wat aanvullende informatie erop. Dat maakt mijn hobby nog tijdverslindender dan-ie al was, maar als ik iets doe wil ik het goed doen. Mijn vrouw vraagt zich weieens af waarom ik er zo veel tijd in steek, ze houdt zelf helemaal niet van voetbal. Maar ze ziet hoe leuk ik het vind, dan maakt het haar verder niet uit. En nu ik besloten heb alle losse foto's in te gaan plakken gaat het me nog veel meer tijd kosten. Iedere avond en in het weekeinde een paar uurtjes, dan moet het me lukken. En na mijn dood kan Ajax er zijn voordeel mee doen. Want voor een grote club als Ajax vind ik dat ze niet bijster goed gearchiveerd zijn. Als mijn grote wens uitkomt hoeven ze zich daar in de toekomst geen zorgen meer over te maken. Wat die wens is? Als ik helemaal ben bijgewerkt en ik kom te overlijden, wil ik mijn hele verzameling aan de club laten overdragen. Dat zou prachtig zijn." 98 AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 102