Het van nieuwe gezicht de staatsloterij De Stichting Exploitatie Nederlandse Staatsloterij SENS heeft haar activiteiten belangrijk uitgebreid. Vierwekelijkse trekkingen, de extra Oudej aarsloterij en Europese loterijen hebben de omzet een krachtige impuls gegeven. Dankzij de Staatsloterij wint er elke maand ergens in Nederland iemand een miljoen gulden. En iemand anders fl. 250.000,= en nog eens 24 anderen fl. 100.000,= In totaal worden er per maand 2,4 miljoen loten verkocht en ruim 1,2 miljoen prijzen uitgekeerd van een tientje tot en met een half miljoen. Op één lot kunnen meerdere prijzen vallen en iedere prijs wordt "schoon" in het handje uitgekeerd. In totaal wordt er maandelijks zo'n 40 miljoen gulden aan prijzengeld uitgekeerd. Dat is maar liefst 70 van de inleg. Ontstaan uit de behoefte om waardevolle Staatsloten efficiënt te verspreiden vanuit een centraal voorraadbeheer en de afhandeling van prijsloten te verbeteren, beschikt de Stichting Exploitatie Nederlandse Staatsloterij SENS sinds eind 1993 over een streng beveiligd, wijdverbreid en fijnvertakt elektronisch netwerk bij omstreeks 1500 verkooppunten. De koppeling van deze verkooppunten met een perfect werkend centraal systeem realiseert een goed bruikbaar platform voor koppeling met informatieverwerkende systemen van andere partijen. De kaartverkoop voor voetbalwedstrijden en andere evenementen via de terminal is binnen afzienbare tijd realiteit. De sport en het spelen in de staatsloterij Onlangs is de ClubCard geïntroduceerd en via een aantal geselecteerde verkooppunten, de zgn. SENS Service Points, kan men binnenkort voetbalkaartjes verkrijgen. Deze Service Points zijn herkenbaar aan het speciale groene logo. Informatie over de kaartverkoop kan men opvragen via het servicenummer op de achterkant van de clubcard. De samenwerking tussen de Stichting Exploitatie Nederlandse Staatsloterij en Ajax komt daarmee in een nieuwe fase betere dienstverlening aan de voetballiefhebber. PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 93