UMBRO Het seizoen 1994-1995 staat niet in het teken van het kampioenschap voor landenteams. Tussen het W.K. 1994 en het E.K. 1996 worden er slechts kwalificatiewedstrijden gespeeld. Voor clubteams betekent zo'n 'tussenjaar', dat de competitie niet samengeperst hoeft te worden en dat zo diverse Europa Cuptoernooien maximale aandacht zullen krijgen. Uiteraard krijgt het belangrijkste toernooi, de Champions league, de meeste aandacht van publiek en media. Umbro is er trots op dat Ajax op het allerhoogste niveau het traditionele rood-wit en het nieuwe 'uit'-shirt zal kunnen showen. Een shirt van Umbro straalt klasse uit. Vele nationale en internationale teams dragen de boodschap van Umbro uit! Umbro is de trendsetter op het gebied van voetbalkleding. Tussen trendsetter en lijstaanvoerder zit echter meestal een verschil. In dit geval wellicht slechts een tijdsverschil, want tijdens het afgelopen W.K. presenteerde Umbro in Orlando ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan een ambitieus plan. In 2002, tijdens het W.K. (in Japan??) wil Umbro als voetbalmerk de nummer 1 in de wereld zijn en dat is meer dan een loze kreet. Steeds meer elftallen en spelers kiezen voor Umbro. Steeds meer mensen vinden het belangrijk hun sport uit te kunnen oefenen in kwalitatief goede, prettig dragende en ook modisch uitziende kleding. Dat alles gekoppeld aan functionaliteit geeft Umbro een voorsprong op de concurrentie. Het gaat dus om een onderlinge competitie, die Umbro op termijn denkt te kunnen winnen. Geen korte termij npolitiek dus, maar een gedegen "stap voor stap"-politiek, die moet leiden tot succes. In dat beeld van het zoeken naar perfectie past ook de keuze van teams en individuen, waarmee Umbro overeenkomsten heeft afgesloten. Een van de meest recente voorbeelden daarvan is de overeenkomst met de technisch-directeur van Ajax, Louis van Gaal. Tijdens het afgelopen W.K. showden zeer veel elftallen de Umbro- kleding voor een miljardenpubliek. Umbro mag zich als kledingsponsor van Brazilië dus ook een beetje wereldkampioen noemen. Umbro kan zich door de wereldtitel van Brazilië vereenzelvigen met de absolute top, zoals bijvoorbeeld op nationaal niveau al het geval was met teams als Manchester United en Ajax. Met de Nederlandse landskampioen heeft Umbro een hechte samenwerking. Het contract werd tijdens de looptijd opengebroken en verlengt tot 1999. Gezien het streven van Umbro om in 2002 de nummer 1 van de wereld te zijn, is het niet ondenkbaar dat beide partijen ook na de eeuwwisseling met elkaar zullen samenwerken. De uitstraling, die Ajax in de gehele wereld heeft, sluit naadloos aan bij de ambities van Umbro. Steeds vaker zult u als oplettende toeschouwer zien dat Umbro op de (inter)nationale velden aanwezig is. Umbro zal overigens niet alleen op de velden, maar ook daarbuiten opvallend aanwezig zijn. Een nieuwe vrijetijdslijn zal voor velen een verlengstuk worden van de vertrouwde sportkleding en dat gevoegd bij het omvangrijke Umbro/Ajax pakket zorgt voor een optimaal en compleet beeld. Op dit moment is Umbro "wereldkampioen" bij de landenteams. Het volgende doel in Nederland is de continuering van de landstitel en het winnen van de Champions League. Heel veel succes Ajax!!!!!!. PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 85