tioneel J. A. van Grondelle bij de MiniDisc: een supersnel opzoeksysteem, perfecte digitale geluidskwaliteit, zeer compact, licht in gewicht en met een groot aantal voorbespeelde titels, waarvan Sony Music een belangrijk deel voor haar rekening neemt. Kortom, wij zijn er voor de consument, ook in 'Sony City' en zullen ook de komende maanden weer vele nieuwe ontwikkelingen op de markt brengen. Ons bedrijf bestaat uit jonge, enthousiaste vrouwen en mannen, die er een plezier in hebben om audio/visuele apparatuur te promoten. Oh ja, er zijn natuurlijk genoeg concurrerende merken maar Sony kent een eigen gebruikersgroep. Dat zijn mensen, die een voorkeur hebben voor eigentijdse vormgeving, perfecte kwaliteit en up-to- date features. Kritische consumenten, die weten wat ze willen. In die behoefte proberen wij te voorzien en met gepaste bescheidenheid mogen we toch wel vaststellen, dat wij daar redelijk in geslaagd zijn." Ook de komende jaren blijft de sponsorrelatie tussen Ajax en Sony bestaan. "Wij zijn blij met een verlenging van ons contract en zullen ook in het nieuwe seizoen weer proberen er maximaal gebruik van te maken. Onze vakhandelaren hebben in groepsverband al menige thuiswedstrijd bezocht, voornamelijk in het Olympisch Stadion, omdat daar betere mogelijkheden zijn veel mensen te ontvangen. Als straks het nieuwe stadion klaar is, hebben wij er niet alleen een fraaie skybox, maar zullen wij ook dan weer onze afnemers gastvrij tijdens belangrijke wedstrijden gaan ontvangen", aldus Jan van Grondelle. Het merk Sony is na 33 jaar op de Nederlandse markt niet meer weg te denken uit de wereld van audio- en video apparatuur. In de afgelopen jaren heeft het bedrijf vele noviteiten ontwikkeld waarvan de Trinitron tv, de Video 8 camera, de Walkman, Discman en de MiniDisc succesvolle voorbeelden zijn. Van Grondelle: "Met gepaste bescheidenheid mogen we best vaststellen dat wij een leidende positie hebben op de markt van consumenten-elektronica. Niet alleen in Nederland maar ook in vele landen daarbuiten. In ons eigen land zijn we al zo'n drie jaar marktleider, nadat we jarenlang als een soort Joop Zoetemelk op de tweede plaats zaten. Maar ja, er komt dan een moment, dat je zo doorgroeit dat je ook die prominente eerste plaats wilt bereiken. Het publiek is daar eigenlijk de oorzaak van, want dat koopt onze produkten en dat bepaalt het succes van een merk. Sony is er voor de consument De 460 medewerkers/sters van Sony Nederland zijn inmiddels riant gehuisvest in het markante complex 'Sony City' aan de kruising van de A4/A9, vlak bij Schiphol en Amsterdam. Hier bevinden zich niet alleen de kantoren en service afdelingen, maar ook de 1500 grote showroom, waar het totale produktenpakket van Sony speel- en kijkklaar staat opgesteld. Van Grondelle: "Wij zijn er voor de klant. Niet alleen voor de vakhandel maar vooral ook voor de consument. Alle produkten zijn bij ons in de showroom te 'bespelen'; er zijn counters met video-apparatuur, er is een video-workshop met camera's, Car Stereo apparatuur en vooral ook de zogenaamde 'Personal Audio' produkten. Denk hierbij aan de Walkmans, de Discmans en sinds een jaar ook de MiniDiscs. Vooral die laatste staan sterk in de belangstelling. De jongeren zijn nu eenmaal gewend aan floppy's en cd's. Welnu, dat vind je terug

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 83