"Ons merk is net zo emi als de club Ajax" Jan van Grondelle (Sony Nederland): Sony Nederland verlengde onlangs het sponsorcontract met Ajax, nadat het merk de afgelopen drie jaar als co-sponsor had afgesloten. Daarom staat het markante blauwe Sony-reclamebord ook de komende jaren weer prominent op de cornerplaatsen van het Ajax- stadion en dat zal ook in het nieuwe stadion straks het geval zijn. We spreken over Sony en Ajax met Adjunct Directeur Jan van Grondelle, die in zijn functie als Senior General Manager Communicatie, ook de sponsorbelangen van dit populaire audio- en videomerk behartigt. Een interview. Het gesprek vindt plaats meteen na de foto-sessie in het Ajax-stadion, waar alle Ajax-spönsors op de bekende kingsize bank zijn gefotografeerd voor de advertentie in Ajax Magazine, waarin de bedrijven het team feliciteerden na het behalen van het landskampioenschap. Van Grondelle, geboren en getogen in het 'statige' Den Haag, werkt al vele jaren bij de - van oorsprong - Amsterdamse Sony importeur, toen nog Brandsteder Electronics. (Met als eigenaar, de helaas al overleden Ton Brandsteder, ex- penningmeester van Ajax, red.) Toch voelt hij zich al lange tijd thuis in de 'populaire' Amsterdamse omgeving, ook al is het bedrijf sinds 1971 in Badhoevedorp gevestigd. Maar de relatie met de hoofdstad is gebleven, ook als het de sponsoringsactiviteiten van de onderneming betreft. Van Grondelle: "Wij hebben al lange tijd een relatie met Ajax en zijn in diverse projecten als sponsor opgetreden en proberen ook nu nog steeds zo veel mogelijk het sponsorcontract te benutten als het gaat om relatie-marketing en consumentenpubliciteit. Emotie, daar gaat 't om Sony werd in 1961 in Nederland geïntroduceerd en wist al vanaf het allereerste moment de consument emotioneel bij het merk te betrekken. In jarenlange smaakmakende reclame campagnes stak het Japanse merk zijn nek uit in velerlei opzichten. Van Grondelle: "Eigenlijk zou je best een parallel kunnen trekken met de uitstraling van Ajax. Een club, die emoties oproept. Niet alleen in Amsterdam, maar ook in de rest van Nederland en ook nog eens ver daarbuiten. Zo wakkert Ajax al vele jaren emotionele betrokkenheid aan tussen enerzijds club en clubprestaties en anderzijds publiek en sponsors. Ajax is natuurlijk puur Amsterdams. Met de kenmerken van de Amsterdammer: haantje de voorste, tikkeltje brutaal, soms wat provocerend maar uiterst slim en sympathiek. Een vereniging, die zijn nek uitsteekt en waarbij je je gewoon prettig thuisvoelt. Zo is het in feite ook met Sony. Wij willen graag, zeg maar, het slimste jongetje van de klas zijn. Voorop lopen als 't gaat om produktvernieuwing, reclame activiteiten en sponsoringsprojecten. Maar, let wel, je moet als basis natuurlijk wel met een goed produkt op de markt komen. Qua vormgeving, kwaliteit, service en prijs. Want alleen aan emotionele bla-bla verhalen heb je natuurlijk niet veel. En dat is met Ajax net zo. Als er niet wordt gepresteerd, blijft het publiek toch wat minder positief, al zullen de echte Ajax- supporters door dik en dun blijven komen." PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 82