AJ AX-ALLURE Wij staan er weer, als kampioenen! U begrijpt dat ik als voorzitter van Ajax onze club het liefst op deze manier presenteer. De vreugde en het geluk die de 24e landstitel met zich meebracht zijn nog lang niet uit het geheugen gewist. Het was, na het winnen van de UEFA-Cup en het veroveren van de KNVB-Beker, de derde hoofdrpijs in drie jaar tijd. En ik kan de talloze Ajacieden begrijpen die vinden dat het landskampioenschap de mooiste van die drie titels is. Het kampioenschap is het hoogst haalbare. De glans van de De Schaal neemt Ajax mee in het nieuwe seizoen en die glans strekt tot eer, maar ik moet daar meteen aan toevoegen dat die eer verplichtingen met zich meebrengt. Rustig voortdobberen op de prestaties die in het verleden zijn behaald is er niet bij. Van een kampioen -en zeker wanneer die kampioen Ajax heet- wordt meer, nóg meer verwacht. En om dat "meer" te bereiken zal de hele vereniging zich extra inspanningen moeten getroosten, want er wacht een zwaar voetbaljaar waarin Ajax, zoals het gewoon is te doen, zich op drie fronten zal manifesteren. De lauweren zijn niet om op te rusten maar zijn een stimulans om elke keer opnieuw te presteren. mm Ook voor die kampioenen, die aan de lijn staan maar net zo goed een wezenlijk onderdeel van de club vormen, geldt dat het moeilijk is om aan de top te komen, maar nog moeilijker daar te blijven. Ajax is een manier van leven waarin stijl, de wil om te winnen maar ook respect en sportiviteit zowel in tijden van voorspoed als in perioden waarin het een beetje tegenzit de kenmerken zijn. Kortom: allure. Die status te bevestigen en waar mogelijk nog meer uitstraling te geven, dat is het doel, zowel op het veld als daarbuiten. Het is aan onze directeur betaald voetbal, Louis van Gaal, en zijn staf toevertrouwd om het Ajax van 1994-1995 het voetbal te laten spelen waarmee het Ajax-publiek zich verbonden voelt: aanvallend, avontuurlijk en winnend. In die speciale stijl die het best te verwoorden is als Ajax-allure. Het Ajax-publiek, onze supporters. Ook zij staan er als kampioenen. Naast het kampioenschap heeft ook het gedrag van de Ajax- supporters mij met trots vervuld. De afstand tussen de club en de fans is in de afgelopen jaren op spectaculaire wijze verkleind waardoor een bijzondere twee-eenheid is ontstaan. De ontwikkeling van de Ajax Supportersvereniging is formidabel. Binnen een tijdsbestek van nog geen twee jaar is de vereniging uitgegroeid tot de grootste van Nederland. Het is een bewijs te meer hoezeer Ajax leeft. In Amsterdam, maar ook ver daarbuiten. Met de inzet van allen is dat te realiseren. Daarbij is de basis die onze sponsors verschaffen van een eminent belang. Zij staan door hun financiële inbreng mede borg voor de kwaliteit van het spel. Naast ABN AMRO, Opel, Umbro, Martinair, Roever Reizen, Roto Smeets, CSU, Drijfhout/Philipp Bellini en Lease Concept mogen wij Price Waterhouse, FilmNet en De Staatsloterij als nieuwe loten aan de sponsorstam begroeten. Ook in deze nieuwe voetbaljaargang zal Ajax voor prachtig voetbal en sportieve hoogtepunten zorgen, daar ben ik van overtuigd. En ik hoop oprecht dat u, met ons, er aan het eind van het seizoen weer staat. Trots op de Ajax-allure. Als kampioenen! Michael van Praag, Voorzitter PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95 7

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 7