Martinair, the official Ajax carrier Het witte shirt met de rode baan is in een wereld vol voetballiefhebbers synoniem aan Ajax. Een club die zijn naam heeft gevestigd met avontuurlijk, aanvallend, dynamisch voetbal. In de luchtvaart worden de kleuren rood en wit letterlijk en figuurlijk met verve hoog gehouden door Martinair. Het bedrijf dat op dit moment één der grootste chartermaatschappijen van de wereld is. En niet alleen uiterlijk, maar ook innerlijk grote overeenkomsten met Ajax blijkt te hebben. Want waar Ajax van de Noord- tot de Zuidpool geroemd wordt om zijn stijl, staat Martinair eveneens bekend om haar dynamiek en flexibiliteit. Het bedrijf, haar taken, haar personeel en zelfs de vliegtuigen van het convertible type (tóestellen die in een mum van tijd om te bouwen zijn van passagiers- in vrachtvliegtuigen) stralen die felixibiliteit uit. Dat de relatie tussen Ajax en Martinair na meer dan vijftien jaar nog steeds zeer innig is, zal daarom weinig verwondering wekken. De karakters passen gewoon bij elkaar. De snelheid en het handelingstempo van Ajax staat Martinair aan. Op die manier tracht Martinair ook te werken; wanneer iemand Martinair vandaag opbelt voor een vlucht, moet hij vandaag ook kunnen vliegen. Het vervoeren van ruim éénmiljoen passagiers per jaar binnen Europa, naar de Verenigde Staten, het Caraïbisch gebied en Thailand is overigens niet de enige activiteit van "the other Dutch airline". Zo bestaat eenderde van alle Martinair vluchten uit vrachtvluchten naar alle uithoeken van de wereld. Hierbij ligt het accent vooral op het Midden- en Verre Oosten, Australië, Mexico, de westkust van de Verenigde Staten en Zuid Amerika. Begin 1995 worden bij Martinair vier nieuwe, ultra moderne MD-11 toestellen aan de vloot toegevoegd, welke zowel vracht- als passagiersvluchten kunnen uitvoeren. Dochterondernemingen van Martinair houden zich onder meer bezig met de produktie van diepvriesmaaltijden, catering services, partyservices en promotions. Het bedrijf, onder leiding van president-directeur J.M. Schroder, is sinds 1956, toen de voormalige luchtmachtvlieger begon met rondvluchten boven Amsterdam, uitgegroeid tot een mondiale luchtvaartmaatschappij. Een groei, die een steeds grotere zakelijkheid is gaan vergen, ook in de sponsoring. Maar Martinair is evengoed supporter van Ajax gebleven. President-directeur Schroder is Ajax destijds als supporter gaan steunen, puur uit persoonlijke interesse voor het elftal. Die houding is nu wel een beetje veranderd; Martinair bekijkt de relatie inmiddels iets doelmatiger. Door de reclame bij Ajax willen wij bereiken dat onze naam bekend blijft. Bevestigen dat wij er zijn. Maar de liefde voor Ajax speelt nog steeds mee. Wij zijn er daarom op "official carrier" van Ajax te zijn en Ajax daar te brengen, waar succes te halen valt. PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95 77

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 77