Jaap van Praagtribune) in 1965, de verwezenlijking van een nieuw restaurant in 1968, de aanleg van kunstlicht in 1971 en in 1984 de overkapping van de beide staantribunes, aangeduid als "Stadszijde" en "Diemenzijde". Een laatste verandering was het plaatsen van zogenaamde "Skyboxen" onder de overkapping van de Eretribune en de bouw van het restaurant "Le Bocal". Tenslotte ontstond een stadion met een capaciteit van 29.000 plaatsen. Die ruimte is inmiddels om veiligheidsredenen teruggebracht tot bijna 20.000. Zo zag de originele voorgevel van het huidige Ajax-stadion eruit. Voor de topwedstrijden en de Europa Cupduels wordt uitgeweken naar het Olympisch Stadion (44.000 plaatsen) dat sinds het vorige seizoen onder beheer van Ajax valt. Ook aan dat stadion werd het nodige verbeterd. De tekeningen van het nieuwe Ajax- stadion liggen inmiddels op tafel en de realisatie van Ajax' nieuwe thuis moet in 1996 plaatsvinden. Hoe De Meer te bereiken is Het Ajax-stadion ligt aan de Middenweg 401 in Amsterdam-oost, vlakbij de Ringweg afslag Watergraafsmeer. Het stadion is per openbaar vervoer op verschillende manieren te bereiken, vanaf het Centraal Station rijdt Lijn 9 richting Diemen, die een halte heeft tegenover het stadion. Vanaf het Amstel- station is het Ajax-stadion te bereiken met de buslijnen 15 en 69. Vanaf de halte Kruislaan kan men voor één halte overstappen op tramlijn 9, of een wandeling van tien minuutjes ondernemen. De complete mogelijkheden om het Ajax- stadion per openbaar vervoer te bereiken zijn als volgt: tram 9 GVB Centraal Station - Diemen v.v. bus 15 GVB Sloterdijk - Muiderpoort- station v.v. bus 59 GVB Bijlmermeer - Muiderpoort- station v.v. bus 120 CN Muiderpoort-station - Utrecht v.v. bus 126 CN Muiderpoort-station - Uithoorn v.v. bus 136 CN Amstel-station - Hilversum v.v. Bezichtiging Ajax-stadion Het is mogelijk het Ajax-stadion te bezichtigen. Belangstellenden die zich in groepsverband willen laten rondleiden langs alle bezienswaardigheden van het stadion kunnen zich telefonisch melden bij de Ajax Fanshop. Telefoon: 020-6631601 PRESENTATIEGIDS AJAX '94 "95

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 65