De uitgaven van Ajax Het publiek komt in de eerste plaats naar het stadion om geamuseerd te worden door de voetballers. Maar daarnaast bestaat er bij datzelfde publiek een grote en steeds groeiende behoefte om geïnformeerd te worden. Ook daarin komt Ajax zijn klanten in meer dan één opzicht tegemoet. Officieel Programma Een Officieel Programma, het is een onmisbaar element bij de voetbalwedstrijden en het fenomeen bestaat al vrijwel net zoalang als het voetbal zelf. Was het Officieel Programma vroeger een blaadje waarin melding werd gemaakt van de vermoedelijke opstelling en waarin bevriende middenstanders de kosten dekten door te adverteren, tegenwoordig is het een volwaardig blad, uitgevoerd in vierkleurendruk. "Kick Off' is de veelzeggende naam van het officiële programmablad van Ajax. Het is een uitgave die gelijke tred houdt met de pretenties van de club en die niet voor niets al vele jaren achtereen door de Dutch Programma Club is gekozen tot het beste programmablad van Nederland. Wekelijks zet een brede redactie zich in om de status van internationale topclub ook op papier waar te maken. Ajax Magazine Acht keer per jaar verschijnt het Ajax Magazine een door Ajax en Uitgeverij TEMA verzorgde periodiek waarin human interest en voetbal elkaar vinden. Honderd pagina's Ajax- wetenswaardigheden, interviews, reportages, beschouwingen en fantastisch fotowerk voor de oprechte Ajax-fan, dat levert het in schitterende vierkleurendruk uitgevoerde Ajax Magazine dat in Nederland zijns gelijke niet kent. Behalve reportages over de stervoetballers van Ajax is er in het Ajax Magazine ook ruimte voor het zogenaamde clubnieuws, want de amateurafdeling en de jeugd worden -uiteraard- niet vergeten. Presentatiegids Het paradepaardje van het Ajax Magazine is de jaarlijkse presentatiegids. Daarin staan alle belangrijke gegevens over de club vermeld. De uitgave overschrijdt de 180 pagina's waardoor het de allure van een boekwerk krijgt. De Ajax-presentatiegids verschijnt niet alleen in het Nederlands maar voor het internationale publiek is er ook een Engelstalige presentatiegids. Ajax in De Echo Op de woensdag voor elke thuiswedstrijd van Ajax verschijnt in het Amsterdams Stadsblad De Echo een speciale Ajax- pagina. "Ajax Nieuws" informeert de lezer niet alleen over de komende wedstrijd van de rood-witte club maar is zeer lezenswaardig door de exclusieve interviews met de voetballers. De verkiezing van de Ajacied van 't Jaar neemt een belangrijke plaats in op de pagina "Ajax Nieuws" van het stadsblad dat een oplage van meer dan 400.000 heeft. Persbulletin Om de persvertegenwoordigers optimaal te informeren over de wetenswaardigheden en het laatste nieuws omtrent de wedstrijd, produceert Ajax op elke wedstrijddag het Ajax Persbulletin. Naast de berichten over blessures, gele kaarten, etc, bevat het Persbulletin een schat aan cijfermatige informatie. Ajax-lnfolijn Voor de laatste informatie over Ajax kan de belangstellende terecht bij de Ajax- lnfolijn. Via dit telefoonnummer komt men het snelst achter de nieuwsberichten en krijgt men alle informatie omtrent uitslagen en wedstrijddata. Het nummer van de Ajax-voetballijn is: 06-35035011 Ajax-kalender Bij het Ajax-drukwerk hoort sinds vorig seizoen ook de Ajax-kalender, een begerenswaardig artikel dat door de diverse sponsors als relatiegeschenk wordt gebruikt. PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95 59

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 59